Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Septima vyhrála v soutěži cestu do Štrasburku

date_range 24.Říj, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Třída septima valašskoklobouckého gymnázia se zúčastnila projektu EUROSCOLA 2013. Tým pod vedením žákyně Sáry Matůšové a koordinátorky projektu třídní učitelky Evy Oláhové vytvořil plakát ve formátu A3 s názvem „ WE WANT YOU TO VOTE" – CHCEME, ABYS VOLIL a zaslal ho do Prahy na Informační kancelář Evropského parlamentu v ČR.

Realizátorem projektu je Evropský parlament. Z 300 zúčastněných středních škol celé České republiky byla vybrána naše škola Gymnázium Valašské Klobouky mezi 10 nejúspěšnějších a vyhráli jsme cestu pro celou třídu do Štrasbruku. Návštěva Štrasburku se uskuteční 6. března 2014.

Studenti septimy    foto Jiří Ročák

Hlavním cílem Euroscoly je umožnit studentům z celé Evropy zasednout v jednacím sále ve francouzském Štrasburku, kde se v běžném pracovním dni během plenárních zasedání schází 766 europoslanců. Cílem letošního ročníku bylo poskytnout mladým občanům Evropy příležitost, aby prostřednictvím plakátu vyjádřili svůj názor k evropským tématům , případně k tomu jakou pozici má Evropský parlament v rámci evropské společnosti. Soutěž měla podnítit diskuzi ve skupinách nad smyslem EU a posláním jejich institucí. Účast studentů v soutěži tak významně příspívá k naplňování průřezového tématu Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech.

V rámci Euroscoly proběhne setkání studentů středních škol z celé Evropy. Na začátku každého setkání je škola reprezentována jedním z žáků a stane se součástí vícejazyčné skupiny, která má asi 100 účastníků. Hry, dotazníky a výzkumy jsou organizovány tak, aby vyžadovali společnou práci studentů jiných národností a jazykových profilů. V průběhu celého den jsou tedy účastníci vedeni k tomu, aby plně využívali své jazykové znalosti.

Euroscola nabízí studentům možnost navštívit sídlo Evropského parlamentu, kde mohou v rámci debat se studenty z ostatních zemí EU konfrontovat své názory na současné dění v EU. Studenti z celé Evropy si mohou vyzkoušet své jazykové schopnosti, vyjádřit jejich vlastní názor a nabýt tak zkušenost o evropské rozdílnosti a sjednocenosti.

Mgr Eva Oláhová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA