Šerpové v sobotu zaútočili na hrad Lukov

date_range 25.Čvc, 2011 featured_play_list Aktuality

Cestu z fotbalového hříště v Lukově u Zlína na hrad Lukov obsadili v sobotu 23.července šerpové. V rámci závodu Radegast Zlínský šerpa vynášeli na dřevěném šerpském nosiči plné pivní sudy. Souboj dvoučlenných týmů vyhrál tým Bestřica, který zvládl 3 kilometry s 65 kg na zádech v úctyhodném čase 30:36. Na start se postavil také tým vsetínských hokejistů.

foto Lukáš Klapil

„Radegast Zlínský šerpa byl letos velmi obtížný závod. Převýšení bylo dost náročné. Na konci už ubývalo sil, ale po zahlédnutí cíle jsme poslední část tratě vyběhli," přiblížil pocity vítězů zástupce týmu Bestřica Martin Langer. Společně s Tomášem Langerem si rozdělili hlavní výhru – 240 piv Radegast.

Tým vsetínských hokejistů ve složení Dan Vaněk a Pavel Zavrtálek dosáhl skvělého času 44:42.

Do souboje s náročnou trasou se pustilo více než 200 odvážlivců. Každý tým, který splnil časový limit 60 minut, získal za svůj výkon 60 piv Radegast. Náročný úkol splnila většina šerpů, kteří se postavili na start. Závod nedokončily jen 2 týmy.

Seriál šerpských závodů uvidí během léta ještě Ostrava, a to v sobotu 30. července.