Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Údajné seržantce americké armády poslal více než dva miliony korun

date_range 25.Úno, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Neposílejte peníze lidem, které skutečně neznáte!

 

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality ve Zlíně se zabývají trestním oznámením čtyřiašedesátiletého muže ze Zlína, který v období asi pěti měsíců zaslal seržantce americké armády, s níž se seznámil na internetu, více než dva miliony korun.

 

Příběh začal v září loňského roku. „Muž se se ženou seznámil prostřednictvím internetové seznamky. Představila se jako seržantka americké armády sloužící momentálně v Libyi. Tam měla přijít k velkému obnosu peněz, asi 3 600 000 USD, které neměla komu předat. Požádala proto muže ze seznamky, zda by mu mohla svoje peníze poslat s tím, že za tuto službu – převzetí balíčku s finančními prostředky – mu zaplatí polovinu z celé částky,“ popsala začátek příběhu mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

Ilustrační foto

Muž souhlasil a zanedlouho ho kontaktovala přepravní společnost s tím, že nejprve je potřeba uhradit poplatky související se zasláním balíku. Muž tedy v období od září loňského roku do ledna letošního roku zasílal peníze podle pokynů. Když mu došly vlastní úspory, půjčil si půl milionu korun od svého syna, kterému ale neřekl, na co peníze potřebuje. „Poté si vzal půjčky od bankovních ústavů i nebankovních společností. Celkově zaslal minimálně 2 300 000 korun, částka ale může být ještě daleko vyšší, protože ji podvedený muž zatím přesně nespočítal. V lednu letošního roku přestal muž na urgence o zaplacení dalších peněz reagovat a čekal na balíček s penězi. Když balík nedorazil, obrátil se v tomto týdnu na policii a podal trestní oznámení,“ doplnila mluvčí policistů.

 

Neznámému pachateli hrozí v případě jeho vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na osm let za spáchání zločinu podvod. Jedná se ovšem o sofistikovanou trestnou činnost přesahující do zahraničí, proto je v těchto případech velmi komplikované, často nemožné vypátrat pachatele.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA