Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Šestnáctiletému chlapci kupoval pití otec

date_range 05.Srp, 2013 featured_play_list Aktuality

 

V noci pátku na sobotu uplynulého víkendu proběhla na celém území okresu Vsetín akce zaměřená na podávání alkoholu mládeži. Během noci policisté zkontrolovali několik desítek barů, diskoték, restauračních zařízení, ale i venkovních zahrádek u restaurací a dalších míst, jako zastávky, lavičky, kde popíjela během teplé letní noci mládež.

„Celkem jsme zkontrolovali stovku mladých lidí. Zajímalo nás hlavně, kdo mladistvým alkohol prodal či podal, protože to zakazuje zákon o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákem alkoholem a návykovými látkami," uvedla mluvčí policistů Lenka Javorková.

V průběhu noční akce, do které se zapojili jak pořádkoví policisté, tak i psovodi, hlídky zjistily u osmi mladistvých požití alkoholu. Nejvyšší hladina alkoholu v dechu byla naměřena kolem jedné hodiny v noci sedmnáctiletému chlapci ve Vsetíně na Horním náměstí . Nadýchal 1,77 promile.

„Na další jsme narazili na diskotéce u jezera Balaton v Novém Hrozenkově, kde šestnáctiletý chlapec nadýchal 0,77 promile. Hoch z Liberce byl na diskotéce s rodiči a ti, konkrétně otec, chlapci koupil nějaké to pivo a vodku," popsala výsledek šetření mluvčí.

Kontroly mladistvých na Vsetínsku      archivní foto PČR Vsetín

Přestupek jedenačtyřicetiletého otce policisté oznámili do správního řízení, kde může dostat pokutu do tří tisíc korun. Další dvě dívky ve věku 16 a 17 byly přistiženy pod vlivem alkoholu ve Velkých Karlovicích, kde byla přes víkend pouť.

„Naměřili jsme jim 0,38 a 0,11 promile. Poměrně vysokou hladinu alkoholu v dechu jsme zjistili i u 16leté dívky v Horní Bečvě. Ta měla v krvi 1,10 promile. Všech osm přestupků ať už se známým pachatelem či neznámým oznámíme do správního řízení a navíc upozorníme příslušná oddělení sociální a právní ochrany dítěte," pokračuje Javorková.

O skutečnosti, že mladiství lidé skutečně požívají alkohol a k neštěstí pak nemusí být daleko, svědčí i páteční dopravní nehoda, kdy šestnáctiletá opilá dívka řídila pod vlivem alkoholu a pak způsobila dopravní nehodu.

„Kolize se stala v pátek o půl desáté večer ve Vsetíně před restaurací Na Nové na Ohradě. Dívka z Hornolidečska tam vlivem opilosti narazila do zaparkovaného auta. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění," dodala Lenka Javorková.

Dívce, která neměla za volantem co dělat, měla v krvi 1,96 promile. Tuto dopravní nehodu policisté nadále vyšetřují. Kontroly zaměřené na podávání alkoholu mládeži budou podle Javorkové i nadále pokračovat.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA