Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Sídliště na Luční ožilo novou výsadbou

date_range 02.Kvě, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Obyvatelům nejlidnatějšího valašskoklobouckého sídliště na ulici Luční zpříjemňuje procházky i pohled z okna nová zeleň, která nahradila nedávno pokácené břízy. Mezi panelovými domy našly své stanoviště višně pilovité neboli sakury, jabloně, hrušně, švestky a další. Celkem čtyřiatřicet stromků nyní lemuje hlavní komunikaci a zdobí i volná prostranství. Přitom ovocné odrůdy už za pár let naplní i další funkci výsadby, vedle té estetické přibude i první úroda.

Výsadba na Luční (foto archiv MěÚ Val. Klobouky)

„Sadba stromků proběhla v dubnu za pomoci zaměstnanců městského úřadu a několika obyvatel města. Už v dnešních dnech se můžeme radovat z prvních květů sakur, které prostor naplnily krásnou jarní atmosférou. V horizontu několika let pak jistě zarodí další část nově osázených dřevin, a sice jabloně odrůdy Rubín, hrušky máslovky nebo švestky odrůdy Čačanská lepotica. Ozdobu pak vytvoří plody černého a červeného jeřábu," pověděl vedoucí odboru životního prostředí Josef Slánský.

Lenka Zvonková

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA