Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Silné bouře zasáhly také náš region. Nejhorší situace na Luhačovicku

date_range 25.Čvn, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Následky noční bouře v Luhačovicích. Foto: město Luhačovice

Silné bouře se včera večer přehnaly také Zlínským krajem. Následky však naštěstí nejsou tak vážné jako v Jihomoravském kraji.

 

Hasiči v našem kraji evidovali přes 300 událostí. „Především se jedná o popadané stromy na komunikace. V Uherském Brodě a Luhačovicích došlo k uvolnění střech na domech a garáži, které spadly na zem. V Luhačovicích také došlo následkem silného větru k uvolnění střechy budovy internátu. Hasiči k převozu poskytli autobus, kterým studenty přepravili do náhradního ubytování,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Bouřka na Vsetíně sebou přinesla i takovéto kroupy. Foto: Adam Kurtin

Kvůli spadnutému stromu uvízli ve čtvrtek večer na téměř 3 hodiny cestující ve vlaku mezi Valašskými Klobouky a Návojnou. Překážku na trati odstranili drážní hasiči z Přerova.

 

Před čtvrteční 22 hodinou byla jednotka SDH Valašské Klobouky vyslána krajským operační střediskem HZS Zlín k pomoci při likvidaci následků silných dešťů a bouřky. Jednotka zasahovala v obcích Lačnov a Tichov, kde odstraňovala popadané stromy v elektrickém vedení a stromy popadané přes dopravní komunikaci.

 

Nejvíce výjezdů hasiči evidují na Zlínsku, dále na Uherskohradišťsku a Vsetínsku. Nejméně zasaženou oblastí bylo Kroměřížsko.

 

Nejhorší situace na Luhačovicku

 

Během včerejší bouřky s mimořádně silným větrem došlo k narušení stromů a lesních porostů u Slavičína. Z důvodu bezpečnosti nevstupujte na cyklostezku do Nevšové, rizikové mohou být stromy na Hájenkách či v dalších lokalitách. V Zámeckém parku probíhají údržbové práce na poškozených stromech.

 

„Hasiči stále odklízejí následky rozmaru počasí. Nejvíce škod vítr napáchal v Luhačovicích, kde je několik domů bez střechy či s poškozenou krytinou,“ uvedla v pátek mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Prudká bouře v lázeňském městě zasáhla zejména centrum města. Byly způsobeny značné materiální škody, ale přesto, že je řada poničených střech a popadaných stromů, naštěstí nikdo nebyl zraněn. Největší škody byly způsobeny na budově Domova mládeže Střední odborné školy Luhačovice. Kvůli zřícení části střechy internátu byla v tomto místě po několik hodin zcela neprůjezdná Masarykova ulice. „Situaci od prvních minut město ve spolupráci se složkami IZS řeší, moc děkuji zejména profesionálním i dobrovolným hasičům z celého okolí, kteří od nočních hodin pomáhají odstraňovat škody. Proběhla také v ranních hodinách bezpečnostní rada města, kde se stanovil strategický postup, tak aby se škody odstraňovaly co nejrychleji,“ uvedl starosta Luhačovic Marian Ležák.

 

Bouře v Luhačovicích. Foto: HZS a město Luhačovice

 

Poničeny byly střechy rodinných domů i panelových domů, zasažené střechy i popadané stromy se počítají na mnoho desítek. Značné dopady jsou na sídlišti Masarykova, spadlé stromy zdemolovaly i některá zaparkovaná auta v dalších částech města. Ke složitosti situace přispěl výpadek části telefonních sítí a elektrické energie. Odstraňovaní škod ve výrazně zasažených lokalitách intenzivně pokračuje.

 

V některých obcích nejde elektrický proud

 

Obnovení dodávky elektřiny od společnosti ČEZ probíhá postupně od vyšších napěťových hladin (velmi vysoké napětí,vysoké napětí) až po poruchy na hladině nízkého napětí. Prioritně je podle energetiků nutné zajistit dodávku elektřiny na vyšších napěťových hladinách. Následně je možné dohledávat a opravovat poruchy na zařízení nízkého napětí.

Zdroj: ČEZ, aktualizováno 25. 6. 2021 13:30

S výpadky elektrického proudu se ráno potýkali i obyvatelé Valašských Klobouk.

 

Výpadek elektřiny v Nevšové

 

Podle informací distributora elektřiny, společnosti EG.D., bude dodávka elektrické energie v Nevšové obnovena nejdříve dnes, tj. v pátek 25. června, v 18.00 hodin. Důvodem výpadku elektřiny je rozsáhlé poškození sloupů elektrického vedení, na odstranění škod a výměně poškozených sloupů se intezivně pracuje.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA