Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Silničáři opraví chátrající mostek v Tichově

date_range 29.Čvn, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Propustek v obci Tichov na Valašskokloboucku, který převádí silnici III/4944 přes přítok Tichovského potoka a je v současné době v havarijním stavu, bude opraven a na jeho místě vznikne nový mostní objekt. Rekonstrukci propustku, která přijde na 7,450 milionu korun, schválili na svém jednání krajští radní. Opravy začnou již během příštího měsíce, hotovo by mělo být v letošním listopadu. Investorem akce je Ředitelství silnic Zlínského kraje, příspěvková organizace zřizovaná krajem.

Původní části konstrukce propustku pocházejí už z roku 1926, ostatní části byly dobudovány pravděpodobně v 80. letech minulého století. Podle dostupné dokumentace byl tento objekt dříve evidován jako most, po opravě byl však vyřazen z mostní evidence a veden jako propustek. V současné době je v havarijním stavu a bez nutné rekonstrukce by došlo k jeho uzavření pro silniční provoz.

Nová nosná konstrukce mostu bude tvořena ocelovou klenbovou konstrukcí z vlnitého plechu. Vtok a výtok objektu se zpevní lomovým kamenem do betonu. Délka nového přemostění bude 3,64 metru. Součástí rekonstrukce je i vyčištění koryta vodního toku před a za mostem od nánosů, úprava přilehlé silniční komunikace v délce 61 metrů a nově se po obou stranách silnice osadí i ocelové silniční svodidlo. Po rekonstrukci bude objekt opět zařazen do evidence jako most.

Po celou dobu stavebních prací bude most jednosměrně průjezdný, a to i pro linkovou autobusovou dopravu.

Jan Vandík

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA