Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Silničářská zima skončila o Velikonocích

date_range 03.Dub, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Dnem 31. března skončilo období nepřetržité pohotovosti dispečinků zimní údržby silnic. Pro nenadálé a nezbytné zásahy silničářů bude ve zbývající části roku fungovat tzv. letní pohotovost.

Všechny čtyři Správy a údržby silnic, které působí ve Zlínském kraji, již začaly přestrojovat svou techniku na letní provoz. Z podvozků nákladních automobilů se odmontovávají radlice a zásobníky pro posyp a instalují se nástavby pro letní práce na silnicích. Začíná úklid po zimě a lokální vysprávky výtluků.

„Kdyby se zima ještě na chvíli vrátila, a v dubnu to nikdy nelze zcela vyloučit, zůstávají v každém okrese k dispozici ještě i sypače s radlicemi. Ale už jen v omezených počtech. Ostatně ani zákon už na zimní údržbu silnic po skončení března nestanoví žádné časové limity," vysvětlil ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislav Malý.

 Ilustrační foto

Takzvaná letní pohotovost je držena za účelem zajištění bezpečnosti silničního provozu, zejména po dopravních nehodách, živelných pohromách, v případě vzniku polomů a jiných nepředvídatelných událostí. Nezbytné práce budou zajišťovat na krajských silnicích (II. a III. tř.) příslušné organizace Správy a údržby silnic s okresní působností. Jejich pracovníci budou schopni operativně řešit případné problémy na silniční síti, zejména označovat překážky silničního provozu přechodným dopravním značením.

Kdy a na koho se obracet

V pracovní době, tj. od 6 do 14.30 hodin pracovních dnů, budou neodkladné zásahy zajišťovat vedoucí jednotlivých středisek SÚS. Kontaktními osobami pro hlášení jsou dispečeři letní pohotovosti (viz tabulka níže).

Mimo pracovní dobu, tj. od 14.30 do 6 hodin pracovních dnů a po celých 24 hodin v sobotu, neděli a státní svátky, budou neodkladné práce zajišťovat určení dispečeři letní pohotovosti podle rozpisu jednotlivých SÚS. Jejich kontaktní telefony jsou uvedeny v tabulce níže.

Společnosti zajišťující letní pohotovost na silnicích II. a III. třídy
a kontakt na dispečery

Území SÚS Dispečer letní pohotovosti
okres KM Kroměřížska mobil: 602 507 964
okres UH Slovácka mobil: 739 918 926
okres VS Valašska mobil: 603 542 167
okres ZL Zlínska mobil: 602 436 601

Letní pohotovost na státních silnicích (I. tř. a dálnice) organizuje Ředitelství silnic a dálnic ČR.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA