Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Část silnice mezi Valašskými Klobouky a Slavičínem letos kompletně opraví

date_range 26.Úno, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Na špatný stav silnice aktuálně upozorňuje dopravní značka. Foto: redakce

Díky předpokládanému čerpání prostředků z evropských fondů, které vloni nebylo, bude moci Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) zahájit více silničních staveb. Mezi ně patří i očekávaná rekontrukce hlavní spojnice mezi městem Valašské Klobouky a městem Slavičín, konkrétně se jedná o část Valašské Klobouky – Vlachovice. Téměř 5 kilometrový úsek, který je v nevyhovujícím stavu, se bude opravovat po etapách. Po celé délce dojde k odfrézování stávajícího povrchu a položení nové vozovky. Provoz během opravy budou řídit semafory.

 

„Vozovka nemá potřebnou šířku zpevnění a vykazuje výrazné poruchy. Jedná se především o výskyt podélných a příčných trhlin, mozaikových trhlin, ztrátu asfaltového tmelu, plošnou hloubkovou korozi, četné vysprávky a nerovnosti. Problematické je také nedostatečné odvodnění, což má značný vliv na bezpečnost dopravy a také na technický stav silnice,“ uvádí Ředitelství silnic Zlínského kraje. Celkový stav je hodnocen stupněm 5 – havarijní.

Silnice u Vlachovic je ve špatném stavu. Foto: redakce

Stavební úprava silnice II/494 bude spočívat v kompletní obnově asfaltových vrstev, nebo ke sjednocení šířek komunikace. Dále dojde k zajištění stability silnice dvěma železobetonovými zdmi a k úpravě dvou mostů. Začátek stavby je situován za křižovatkou se silnicí III/4942 ve Valašských Kloboukách, konec stavby je na začátku obce Vlachovice.

Vyznačený opravovaný úsek. Obrázek: redakce. Mapový podklad: © Přispěvatelé OpenStreetMap

Předpokládaný termín stavebních prací je květen 2021 až listopad 2022. „Přesné termíny uzavírek zatím neznáme. Rozhoduje o nich s konečnou platností na návrh zhotovitelů staveb a po projednání s účastníky řízení příslušný silniční správní úřad. Až poté je průběžně zveřejňujeme se všemi podrobnostmi včetně případného zákresu objízdné trasy,“ doplnil provozně-technický náměstek ŘSZK Radek Berecka.

 

Odhadovaná cena této veřejné zakázky činí 109,397 mil. Kč bez DPH. Lhůta pro podání nabídek ze strany stavebních firem byla do 16. února 2021. Základním kritériem je nejnižší cena, za kterou bude stavba provedena.

 

Ředitelství silnic Zlínského kraje počítá s dalšími opravami a s tím spojenými částečnými uzavírkami:

 

SSZ = světelné signalizační zařízení, PDZ = přechodné dopravní značení. Zdroj: ŘSZK

 

Plán úplných uzavírek:

 

Zdroj: ŘSZK

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA