Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Silnice z Valašských Příkaz do Študlova bude měsíc a půl uzavřena

date_range 28.Dub, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Důvodem je stavba nového mostu nad železniční tratí ve Valašských Příkazech. Foto: redakce

Ve Valašských Příkazech pokračuje stavba nového mostu nad železniční tratí. Tento nadjezd za 130 milionů korun silničáři budují jako náhradu za starý most, který jako hlavní příjezdová cesta do Študlova sloužil už od roku 1928. Starý most tvořený dvěma železobetonovými oblouky s horní mostovkou bude z důvodu špatného technického stavu zbourán.

 

Délka nového mostu je necelých 75 metrů, vozovka je na něm široká 6,5 metru, je z masivních monolitických opěr se zavěšenými křídly, podpěry jsou tvořeny pilíři na společném betonovém základě. Založení je na vrtaných pilotách o průměru 900 milimetrů.

 

Starý most bude zdemolován

 

Stavební práce jsou nyní ve fázi, kdy bude probíhat demolice starého a napojení nového mostu, to si vyžádá úplnou uzavírku silnice mezi obcí Študlov a obcí Valašské Příkazy. Silničáři částečně opravili účelovou komunikaci ze Střelné do Študlova, po které povede pro veškerou dopravu objížďka.

 

Uzavírka je plánovaná na měsíc a půl

 

Uzavírka je naplánovaná na měsíc a půl od 2. 5. do 16. 6. 2023. Do Študlova bude jezdit náhradní kyvadlová doprava X102 po trase Horní Lideč, železniční stanice -> Horní Lideč, rozcestí -> Študlov, restaurace -> Študlov, točna a zpět.

 

„Náhradní autobusová doprava Študlov–Horní Lideč bude občanům k dispozici zdarma. Odjezdy autobusů jsou vybrány tak, aby pokud možno co nejvíce navazovaly na spoje v Horní Lidči oběma směry,“ informovala Mgr. Ludmila Proislová, starostka obce Študlov. „Nebude to úplně jednoduché a pro některé z nás to může znamenat i opravdu velké komplikace. Nicméně je toto období jistě přijatelnější než původně naplánovaný zimní termín od listopadu 2022. Prosím o výdrž a shovívavost,“ dodala starostka. Po dobu uzavírky nebudou do Študlova zajíždět žádné spoje pravidelných linek IDZK (100, 102, 500 a 501).

 

Zdroj: IDZK a ŘSZK

 

Po ukončení úplné uzavírky, kdy už bude zbourán starý most, se bude projíždět po novém mostě za přechodné úpravy provozu pravděpodobně pomocí semaforů. Úplné ukončení stavby je plánováno nejpozději do konce září tohoto roku.

 

Stavba nového mostu. Foto: archiv redakce

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA