Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Silnici R49 chce podpořit i široká veřejnost

date_range 25.Úno, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Tato nově založená skupina má za cíl podpořit výstavbu rychlostní silnice R49 v její části Fryšták – Vizovice – Horní Lideč – Slovensko. Neklade si za cíl rozebírat do detailů konkrétní vedení a provedení této silnice. Klade si za cíl zdůraznit obecnou potřebnost brzké výstavby této rychlostní silnice pro dotyčné regiony, zejména pak pro region Jižního Valašska a Hornolidečska.

Tyto regiony trpí již delší dobu špatnou dopravní obslužností. Kupříkladu cesta z Valašských Klobouk do krajského města Zlín trvá přibližně 45 minut, a to jak ve směru přes Dolní Lhotu (cca 37 km), tak i přes Valašskou Polanku (cca 47 km). Stav těchto silnic, a to především první uvedené, je velmi špatný, což pociťují řidiči i na svých peněženkách v rámci oprav svých vozidel.

 
Tento stav zapříčiňuje také nízký potenciál pro rozvoj nejen podnikatelských, ale i řady ostatních aktivit v těchto regionech a má tak negativní vliv i na poměrně vysokou míru nezaměstnanosti. Obojímu by pomohla právě výstavba uvedené rychlostní silnice R49 v dohledné době a její napojení na silniční síť směrem na Slovensko. Bez ní se tyto regiony nemají moc šanci pozvednout ze stávajícího stavu a dále se rozvíjet.

Pokud podporujete myšlenku výstavby rychlostní silnice R49 a nejsou vám lhostejné problémy, se kterými se dotyčné regiony potýkají z důvodu absence této rychlostní silnice, můžete se také přidat k této skupině. Je potřeba, aby hlas těch, kdo s výstavbou souhlasí – jak občanů, tak i jejich zvolených zástupců v místních samosprávách, byl trvale a dostatečně slyšet.

Facebook 

JUDr. Petr Hradil
www.advokat-zlinsko.cz

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA