Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Silnici u Rokytnice pokryl mikrokoberec

date_range 27.Čvc, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Několik kilometrů mikrokoberců položili na silnicích II. a III. třídy ve Zlínském kraji během letošního června a července pracovníci zhotovitelské firmy Bitunova Jihlava.

Program letošní souvislé údržby krajských silnic již byl během tohoto letního období naplněn. Některé úseky silnic byly do programu zařazeny ještě navíc proti původnímu plánu. Celkem bylo metodou udržovacích nátěrů opraveno 13,4 kilometru vozovek a mikrokoberce zastudena byly položeny na vozovkách v délce 4,2 kilometru. Ředitelství silnic Zlínského kraje vynaložilo v letošním roce na souvislou údržbu 15,9 milionu korun.

Pokládka mikrokoberce mezi Hrádkem a Rokytnicí na Slavičínsku   foto ŘSZK 

Technologie položení mikrokoberce zastudena spočívá v tom, že speciální silniční stroj nanáší na suchý povrch komunikace směs modifikované asfaltové emulze s drobným kamenivem. Ocelový rám tuto vrstvu stírá do roviny. Zatvrdnutí vyžaduje třicet až šedesát minut času, kdy na tento povrch nesmějí najíždět žádná vozidla. Cena činí asi 182 Kč/m2.

Snímek zachycuje pokládku mikrokoberce na silnici II/495 mezi Rokytnicí a Slavičínem-Hrádkem v úterý 24. července 2012 dopoledne. Mikrokoberec je pokládán bez přerušení provozu na silnici. Asi půl hodiny musely jezdit automobily jen v jednom jízdním pruhu. Řízení kyvadlového provozu zajišťovali pracovníci zhotovitele pomocí vysílačky.

-tz-ŘSZK

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA