Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Silný vítr dělal potíže především energetikům

date_range 24.Úno, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Silný vítr zasáhl v nočních hodinách i území Zlínského kraje. Do ranních hodin ale hasiči nemuseli řešit žádnou událost, která by měla souvislost s aktuálním počasím. Silný vítr, ale dělá potíže především energetikům. Na Valašsku se bez proudu ocitlo několik stovek domácností.

V dopoledních hodinách byly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů vyslány k několika zásahům, kdy došlo k pádu stromů na komunikace. Všechny události se obešly bez vzniku vážných škod, ohrožení života nebo zdraví osob a způsobily jen krátkodobé komplikace v silniční dopravě.

Spadlý strom blokoval komunikaci u Slavičína               foto: HZS

„V osm hodin ráno zasahovali profesionální hasiči ze stanice Luhačovice na hlavní komunikaci z Luhačovic směrem na Horní Lhotu, kde větve spadlého stromu zatarasily jeden z jízdních pruhů silnice. Větve hasiči rychle pořezali a uklidili z vozovky," uvedl tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje Libor Netopil.

Ve stejnou dobu odstraňovali dobrovolní hasiči z obce Hošťálková na Vsetínsku popadané stromy na komunikaci ve směru na lokalitu Troják. Při pádu stromů došlo k poškození svodidel u komunikace.

Hasiči jej odtáhli pomocí navijáku a následně rozřezali           foto: HZS

Strom, který zablokoval komunikaci, odstraňovali také profesionální a dobrovolní hasiči ze Slavičína. „K události došlo před devátou hodinou v části Slavičín – Hrádek na Vlárské dráze. V první fázi zásahu hasiči odtáhli strom pomocí navijáku ke krajnici komunikace, kde ho následně rozřezali," dodal Netopil.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA