Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Silný vítr poškodil střechu horské chaty na Kohútce

date_range 21.Úno, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Zásah hasičů na Kohútce. Foto: HZS Zlínského kraje

Větrné počasí v sobotu zaměstnalo hasiče ve Zlínském kraji. Počet výjezdů nebyl astronomický jako v jiných krajích, ale i tak hasiči zasahovali u 11 událostí, spojených s rozmary počasí.

 

V 9 případech hasiči odstraňovali popadané stromy a větve z komunikací a elektrického vedení. Střechy objektů poškodil vítr v Uherském Brodě, kde se jednalo o uvolněné plechy na rodinném domě, a v lyžařském středisku Kohútka u Nového Hrozenkova.

 

Právě zásah hasičů na Kohútce byl ze všech nejkomplikovanější a hasiči zde pracovali od dopoledne až do 17 hodiny. „Silný poryv větru zapříčinil poškození plechové střechy hotelu. Hasiči za pomoci výškové techniky postupně plech odřezali a spustili jej bezpečně na zem. Poté ve spolupráci s pokrývačem provedli provizorní zakrytí a zabezpečení střechy. Po celou dobu jim práci komplikoval silný nárazový vítr,“ upřesnila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Zásah hasičů na Kohútce. Foto: HZS Zlínského kraje

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA