Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Skokanem roku jsou Valašské Klobouky

date_range 27.Říj, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Občané Valašských Klobouk během uplynulého roku navýšili sběr vysloužilých elektrospotřebičů tak, jak se to nepovedlo v žádném jiném městě Zlínského kraje. Z vyhlašování výsledků soutěže O keramickou popelnici si tak zástupci Valašských Klobouk odváželi ocenění Skokan roku a odměnu ve výši 20 tisíc korun. V třídění papíru, plastu a skla obsadilo město v krajském porovnání šestou příčku.

„Kategorie Skokan roku v krajské soutěži O keramickou popelnici reflektuje meziroční nárůst dosaženého množství odevzdaného elektrozařízení. V hodnoceném období od září 2014 do srpna 2015 naši občané vytřídili souhrnně 6,72 tun chlazení a 11,1 tun velkých a malých spotřebičů, což bylo o 10,4 tun více než v předchozím období. Tento rozdíl byl největší mezi městy Zlínského kraje, za což jsme získali titul Skokan roku," pověděl místostarosta Valašských Klobouk Martin Janík s tím, že potěšující je hlavně rostoucí zájem občanů o třídění starého elektra.

Foto MěÚ Valašské Klobouky

Každoroční úspěch Valašských Klobouk na poli tříděného odpadu se ovšem neopakoval. „Z loňského druhého místa naše město kleslo až na šesté, což nás trochu mrzí. Budeme muset na podpoře třídění zapracovat," podotkl Martin Janík. 

Soutěž O keramickou popelnici pořádá Zlínský kraj ve spolupráci se společnostmi zaměřenými na zpětný odběr elektrospotřebičů ASEKOL a ELEKTROWIN a autorizovanou obalovou společností ASEKOL.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA