Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Školáci nahlédli do útrob úspěšných firem působicích na Valašsku

date_range 06.Lis, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Žáci z našeho regionu na exkurzi ve firmách

Myslíš si, že jsi manuálně zručný? Všímáš si kolem sebe, že zrovna teď je ten čas, kdy je řemeslo zase „IN“ a není úplně třeba, stydět se za to, že by to mohl být tvůj směr? Pojeď s námi do technických firem v našem okolí!  Ukážeme ti, jak to v takové firmě chodí. Nejen z letadla, ale omrkneme komplet celý proces!  Taková byla původní myšlenka realizačního týmu projektu MAP. „Ve spolupráci s panem Ing. Petrem Kozlem z Valašskoklobouckého podnikatelského centra, jsme zrealizovali dvoudenní START-UP TOUR TECHNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ. Víme, že honosný název sebou přináší velká očekávání, obzvlášť pracujeme-li s žáky osmého a devátého ročníku základní školy. Mimochodem z území ORP Valašské Klobouky jsme nalákali 5 škol a téměř 130 žáků. Myslím si, že jako odrazový můstek pro žáky, kteří ještě nejsou rozhodnutí, kam chtějí dále směřovat, tato TOUR určitě poslouží,“ uvedla Bc. Pavlína Vaňková, manažerka projektu MAP. Exkurze proběhly 24. a 25. října 2022.

 

Každý den byla na programu návštěva dvou vybraných firem.

 

První den se žáci měli možnost seznámit s fungováním společností SumiRiko AVS Czech s.r.o. a EC – TECH a.s. První zmíněná společnost byla založena v roce 1995 a nachází se v Drnovicích. Jejím zaměřením je zpracování gumy a plastických hmot. Po mnohaletém vývoji se dnes jedná o japonskou firmu. Pro mnohé z nás bylo překvapivé zjištění, kde všude se výrobky, z našich malých Drnovic, používají.

 

 

Druhou společností prvního dne byl EC – TECH a.s., jehož sídlo je ve Slavičíně. Hlavním portfoliem firmy je výroba plechových, obráběných dílů a konstrukcí. Pro žáky byl připraven velmi zajímavý program zaměřený na celý výrobní proces. Nejdříve v projekční kanceláři probíhala ukázka 3D počítačového modelování, následně byl prototyp vytisknut na 3D tiskárně. Na závěr zbývala již jen praktická ukázka výroby od kusu plechu až k dílu, který je montován například do traktorů značky Zetor. Vedení firmy dokonce zajistilo fungl nový traktor, aby účastníci exkurze mohli vidět finální produkt na svém místě. Za tuhle iniciativu opravdu tleskáme.

 

V následujícím dnu žáci navštívili společnosti KOMA Modular s.r.o. a Groz-Beckert Czech s.r.o.

 

 

Exkurze ve společnosti KOMA Modular s.r.o. ve Vizovicích byla jedním slovem pecka.  „Od úvodního slova pana ředitele, po představení pavilonu ze světové výstavy EXPO 2015, který se z Milána vrátil zpět do „rodných“ Vizovic, až po skutečně úžasné nahlédnutí do výrobního procesu. Celého! Viděli jsme neuvěřitelné množství řemesel na jednom místě,“ popsala Pavlína Vaňková.

 

Poslední cesta směřovala do Valašských Klobouk a do společnosti Groz-Beckert Czech s.r.o. V povědomí rodičů a prarodičů bude vystupovat spíše jako „Jehlárka“ nebo možná IGLA. Působí na trhu řadu let a je představitelem nejvýznamnějšího výrobce nástrojů a systémů pro textilní průmysl. Mají jedinečné know-how, které je pečlivě střeženo.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA