Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Školačka se nerozhlédla a vběhla pod auto

date_range 29.Kvě, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Dívka se dobře se nerozhlédla a přebíhala silnici. Srazilo ji auto Škoda Felicia. Jedenáctiletá holčička utrpěla při střetu s osobním autem naštěstí jen lehké zranění. Školačka přebíhala silnici mimo přechod pro chodce, přitom zebru měla na dosah.

K události došlo v pondělí 28. května v Horní Lidči, krátce před půl čtvrtou odpoledne poblíž autobusové zastávky, v době, kdy hustě pršelo. „Dvaadvacetiletá řidička jela ve směru od Horní Lidče k Lačnovu, kde bydlí. V blízkosti autobusové zastávky přehlédla dívku, která jí vběhla do jízdní dráhy," uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Chodkyně utrpěla po střetu lehké zranění, se kterým byla převezena do nemocnice, odkud ji po ošetření propustili.

Dívka, která je podezřelá ze zavinění dopravní nehody, přebíhala vozovku mimo přechod pro chodce, který byl vzdálen jen několik metrů. „V uvedeném případě sehrálo svoji roli i deštivé počasí, ve kterém je viditelnost snížená. V takových případech by měl řidič snížit rychlost, aby dokázal včas zjistit nebezpečí a patřičně zareagovat," podotkla Javorková.

„Vidět a být viděn" je základní pravidlo bezpečnosti na silnicích. Za snížené viditelnosti platí dvojnásob. Viditelnost chodců lze zvýšit pomocí dobře zvoleného oblečení, nášivek a doplňků ze speciálních materiálů.

-red-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA