Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Školní kuchařka se podělila o recepty zdravých pomazánek

date_range 21.Čvn, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Zdravé pomazánky od Kateřiny Slabíkové

Vstupujete do své kuchyně s úsměvem na rtech nebo se musíte dlouho přemlouvat, aby jste vůbec otevřeli její dveře? Připravujete snídaně, obědy a večeře s láskou nebo to přenecháváte někomu jinému? Možná namítnete, že vaření nerozumíte, všechno připálíte nebo nevíte jak na to. Vaření není složité, ale musí vás těšit. Pak uvaříte cokoliv a kdekoliv.

 

Naučte sebe i vaše děti připravovat svačiny, které vám budou chutnat a budou mít to správné složení. Inspiraci můžete najít i v nové publikaci Zdravé pomazánky od Kateřiny Slabíkové. Nenajdete zde uzeninu, sterilované potraviny a nevhodné mléčné výrobky. Paní Kateřina jakožto vedoucí školní jídelny na základní škole ve Valašských Kloboukách má bohaté zkušenosti, které se rozhodla předat široké veřejnosti.

 

Proč vznikl sborník zdravých pomazánek?

Chtěla bych se s vámi podělit o osvědčené a jednoduché recepty zdravých pomazánek. Byly sepsány především pro děti v předškolním a školním věku, ale inspirací můžou být pro všechny věkové kategorie. Pomazánky jsou rozděleny do osmi  kategorií, a to luštěninové, zeleninové, sýrové, rybí, tvarohové, masové, se šmakounem a z obilovin. 

 

Pomazánky jsou nanormovány na deset porcí s uvedením alergenů a pro děti v předškolním a školním věku jsou v souladu s nutričním doporučením. Ti co mají alergii na lepek si z mnoha pomazánek také vyberou.

 

 

Jak vznikl sborník zdravých pomazánek?

Ve školním stravování pracuji několik let a díky mému povolání postupně vznikaly recepty pomazánek, které děti mohly ochutnat a kde jsme mohli při přípravě využít rozsáhlou nabídku zdravých potravin. 

Děti v předškolním a školním věku rády spolupracují a tím, že se na přípravě a servírování pomazánek také podílely, o to více jim chutnaly.

 

Sborník je ve formátu A5, obálku má barevnou, celkem obsahuje 170 stran. Pomazánky vyhodnotila nutriční specialistka Mgr. Zuzana Arnoštová. Uvedené normy jsou na 10 porcí s uvedením alergenů. Recepty si můžete zakoupit osobně v kanceláři školní jídelny ZŠ Valašské Klobouky, emailem slabikova.katerina@seznam.cz, nebo přes eshop  na stránce ZDE.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA