Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Školní sportoviště na Ohradě rozšířilo workoutové hřiště

date_range 20.Pro, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Školní sportoviště na Ohradě

Sportovní areál u základní školy na Ohradě ve Vsetíně se dočkal v minulých dnech dalšího rozšíření a modernizace. Po nedávno vybudovaném hřišti pro míčové sporty jej doplnilo workoutové hřiště za téměř milion korun.

 

Teprve před pár týdny bylo ve školním areálu dokončeno nové hřiště s pryžovým povrchem, na němž je možné hrát badminton či volejbal. Na jeho vybudování obdržela škola prostředky od zřizovatele, jímž je město Vsetín. „Díky úspěšnému výběrovému řízení na zhotovitele se podařilo toto hřiště postavit za velmi příznivou cenu a škole tedy zůstala část financí pro další využití. Právě úspora na této akci byla podmínkou pro realizaci další etapy modernizace školního areálu,“ uvedl místostarosta pro školství Tomáš Pifka.

 

Namísto opravy nefunkční asfaltové plochy se škola rozhodla pro vybudování workoutového hřiště, které ji přišlo na 960 tisíc korun včetně DPH. Jde o venkovní posilovnu určenou pro kondiční cvičení s vlastní vahou, přičemž rozmístění celé řady cvičebních prvků je navrženo tak, aby došlo k postupnému procvičení všech svalových skupin. Pod nimi pak je instalována bezpečnostní pryžová plocha. „Máme dokonce vypracován i metodický návod, jak na tomto hřišti správně cvičit,“ uvedla ředitelka školy Helena Slováková s tím, že nové sportoviště rozšíří možnosti výuky tělesné výchovy a sloužit bude i ke cvičení dětí navštěvujících řadu školních kroužků zaměřených na sportovní činnost.

 

„Nové hřiště, stejně jako celý sportovní areál je možné zpřístupnit i sportovním klubům působícím ve městě či vsetínským základním i středním školám. Mohou se na nás obrátit a jistě se na podmínkách jeho využívání dohodneme,“ uzavřela ředitelka Slováková.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA