Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Školy se dohodly na vzájemné podpoře

date_range 26.Kvě, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
K velmi důležitým závěrům dospělo setkání ředitelů základních a středních škol ze správního obvodu obce s rozšířenou působností Valašské Klobouky, které se uskutečnilo koncem minulého týdne. Školy se dohodly na vzájemné podpoře a korektním způsobu přijímání žáků vycházejících devátou třídu. Potvrdily však také systematický a profesionální postup v informování rodičů o nabídce středních škol v regionu či vhodnost modelu čtyřletého gymnaziálního vzdělávání. Jednoznačnou vizí, kterou si ředitelé škol vytyčili, je existence provázané, harmonické a přátelské spolupráce na rozvoji místního školství.

„Setkání ředitelů základních a středních škol se na této úrovni uskutečnilo proto, aby byly vyjasněny sféry jejich zájmů a úhly pohledů na některé stěžejní otázky spolupráce a návaznosti ve vzdělávání. K tomu také došlo a ředitelé rychle našli společnou řeč," vyjádřil smysl porady Josef Slánský, vedoucí odboru kultury a památkové péče, pod jehož působnost školství spadá. „Shodli se především na tom, že pro podporu existence škol v regionu je nutné hlavně předávání seriózních informací rodičům vycházejících žáků. Je důležité, aby byli dobře informováni o tom, jak kvalitní vzdělání mají děti dosažitelné na místních středních školách," doplnil. Tím by se totiž mohl zastavit problém odchodu mladých lidí do vzdálenějších škol, které často neposkytují ani takový standard jako zdejší vzdělávací instituce. Následným pozitivním efektem by bylo udržení vzdělaných lidí v regionu a zpomalení jejich odlivu, který je často nastartován už přechodem na střední školu.

 
K dohodě mezi řediteli došlo také při diskusích o důležitosti zachování stávající nabídky středních škol, kterou představuje dvěma specializacemi Gymnázium Valašské Klobouky a celou řadou učebních a studijních oborů Střední odborné učiliště Valašské Klobouky. Z dlouhodobého hlediska je však pro udržení škol velmi významný faktor zájmu potenciálních studentů, kteří se profilují především z devíti základních škol v obcích správního obvodu Valašských Klobouk. K souladu názorů dospěla také diskuse o nesporných výhodách modelu čtyřletého gymnázia v porovnání s osmiletým, které předčasně neodvádí studijně nadané žáky ze základních škol a dovoluje jim uvážlivou volbu střední školy v pozdějším věku.

Podporu spolupráce mezi školami celého správního obvodu deklaroval také starosta města Valašské Klobouky Dalibor Maniš. Podle jeho slov by neměly společnou cestu hledat jen jednotlivé subjekty, ale stejným směrem by měly kráčet všechny základní a střední školy. S tímto cílem se také zavázal projednat otázky školství se zástupci Krajského úřadu Zlínského kraje a připravit schůzku ředitelů škol na širší regionální úrovni.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA