Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Školy v příhraničí dostanou peníze

date_range 28.Čvc, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Rada Zlínského kraje schválila celkem osm investičních záměrů spolufinancovaných z programu INTERREG V-A Slovenská republika – Česká republika v resortu školství v celkové částce téměř 23 mil. Kč.

„Všechny tyto projekty se zaměřují na to, aby naše školy mohly co nejvíc přizpůsobit vzdělávací možnosti reálným potřebám trhu práce v příhraničních regionech a na zvýšení uplatnitelnosti absolventů v praxi. Většinou jsou tyto projekty orientovány na podporu technického vzdělávání, především strojírenství, ale také například na modernizaci a vybavení odborných učeben a dílen," uvedl krajský radní Petr Navrátil, zodpovědný za školství, mládež a sport.

Ilustrační foto SOŠ Slavičín

Konkrétně byly Radou Zlínského kraje schváleny investiční záměry, které se budou realizovat v Gymnáziu Valašské Klobouky (zvyšování exaktních, přírodovědných a technických kompetencí studentů na slovensko-českém pomezí), na SUPŠ sklářská Valašské Meziříčí (rozvoj vzdělávací infrastruktury pro sklářskou základnu v oblasti Bílých Karpat, na SPŠ a OA Uherský Brod – Centru odborné přípravy a výuky inovativních technologií, na SOŠ J. Sousedíka Vsetín, na Gymnáziu J. Pivečky a SOŠ Slavičín, na Střední průmyslové škole polytechnické – COP Zlín a na Střední škole informatiky, elektrotechniky a řemesel v Rožnově pod Radhoštěm.

Zlínský kraj se zavázal k zajištění spolufinancování projektů ve výši deseti procent z celkových způsobilých výdajů.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA