Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičané navrhují vlastní projekty: radní města schválili šestici novinek

date_range 19.Čvc, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: nejambicióznější projekt přišel od spolku Slavex trails

Vzít do vlastních rukou rozhodování o tom, co se ve městě zvelebí a opraví, to je podstata iniciativy Zlepšujeme Slavičín. Občané mohli přihlašovat během května a června projekty, na něž město přispěje celkem 300 tisíci korunami.

 

Před startem projektu ale panovaly obavy, zda se vůbec někdo přihlásí. „Měli jsme strach, přece jen jde o úplně jinou komunikaci s lidmi než dřív. Navíc znáte dnešní dobu, nikdo se zapojovat moc nechce. Proto jsem byl mile překvapen osmi projekty, které nám přistály na stole. Nakonec kritéria přijatelnosti splnilo šest z nich“ uvedl starosta města Tomáš Chmela.

 

Přihlášené projekty se týkají hlavně zvelebení města, a to jak okolí tábořiště u Charity Slavičín, tak i oblíbených antukových kurtů v Zámeckém parku, které už mají nejlepší léta za sebou. Neotřelým nápadem je pak květinový most mezi ulicí Cihlářskou a Luhačovskou nebo kaplička sv. Kryštofa, která bude i malou rozhlednou a slouží jako funkční výtvarné dílo. Zapojila se i jedna z místních částí – Nevšová, kde by byl zájem o obnovu ovocného sadu. Nejpřekvapivější a nejambicióznější projekt přišel od spolku Slavex trails na vybudování trailové tratě pro cyklisty či bikery.

 

O přihlášených projektech nakonec v minulých dnech hlasovali i občané. Žebříček podpořených projektů město zveřejní na oblíbené letní městské akci pro nejširší veřejnost, která proběhne v sobotu 24. července pod názvem Burger fest.

 

Participativní rozpočty jsou ve městech oblíbené. Slavičín přidal inovaci, která není v Česku obvyklá. Počítá totiž u každého projektu s dobrovolnickou prací žadatelů. „Pokud občané přiloží ruku k dílu, mají pak větší vztah k výsledkům, proto jsme volili tuto inovativní cestu,“ dodal starosta Tomáš Chmela.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA