Slavičané oplatili Slovákům porážku

date_range 12.Zář, 2011 featured_play_list Aktuality

Na páteční odpoledne 9.září si naplánovali své odvetné utkání Internacionálové FC TVD Slavičín a družebního města z Nové Dubnice nad Váhom. V květnovém duelu ve Slavičíně byli úspěšnější hosté, kteří vyhráli 2:1 a tak měli Valaši Slovákům co oplácet.

Zápas v Dubnici začal minutou ticha za tragicky zesnulé hokejisty Lokomotivy Jaroslavl. V úvodu se lépe pohybovali domácí, kteří zazdili dvě vyložené šance. Slavičané se pomaličku osmělovali a hrozili z nebezpečných kontrů. Ten první ještě Váňa neproměnil, ale napodruhé už byl úspěšný. Vzápětí přidal utěšenou střelu Munster a hosté vedli už o dvě branky. Do půle Dubnica nastřelila ještě tyčku, ale na dvougólovém vedení Slavičanů se před odchodem do kabin nic nezměnilo.

foto archív Alois Strnad

Druhý poločas začali Slováci náporem, ale rychlé branky Hnila a Váni rozhodly prakticky o celém utkání. Domácím se podařilo vsítit branku, ale Slavičané odpověděli další, v pořadí již pátou brankou. V závěru završil svůj hattrick Váňa, poté domácí tým nedal penaltu, aby v úplném konci snížil na konečných 6:2 pro slavičínské fotbalisty. Ti předvedli na Slovensku velmi dobrý výkon a několikrát do šroubku rozebrali obranu domácích. Po utkání následovalo přátelské posezení obou celků a mužstva navštívil i primátor Nové Dubnice nad Váhom.

Internacionálové MFK Nová Dubnica nad Váhom vs Internacionálové FC TVD Slavičín 2:6 (0:2)

Branky Slavičína : J. Váňa 3, Br. Munster, P. Koseček a T. Hnilo

V sobotu 17.9. 2011 hrají Internacionálové FC TVD na domácím hřišti se slováckými Vnorovy, začátek utkání je v 16 hodin.