Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičanka Haragová obhájila titul

date_range 27.Srp, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Po skvělém úspěchu z let 2014, 2016 a 2017, kdy slavičínská rodačka Vendula Haragové vyhrála spolu s multitalentem Michaelou Formánkovou (Míša ještě stíhá hrát fotbal) francouzský šampionát v plážovém volejbalu, si člověk říkal, že už to snad lepší ani nemůže být. Na začátku letošní sezony neměla nějaké konkrétní představy, co vůbec očekávat. Začala hrát s novou partnerkou francouzskou Laurou Longuet, která dříve hrála za národní tým.

 Slavičanka Vendula Haragová (vpravo) obhájila francouzský titul

„Míša si v listopadu poranila koleno, na konci prosince šla na operaci, dostává se teď z toho. Pomalu začíná fotbalovou sezonu, ale taky jsem chtěla změnit kompletně naši super spolupráci po 8 letech," vysvětluje důvody změny své partnerky Vendula. Spojení sil s francouzskou bylo úspěšné, letošní sezona totiž pro ně skončila nejlépe jak mohla. Děvčata ve finále porazila domácí pár Julie de Vathaire / Emma Ribotta Larche a mohla se radovat. Pro Lauru to je první titul, pro Vendulu již čtvrtý!

 Spolupráce s novou partnerkou Vendule vyšla

„Šla jsem do toho s tím si to užít, každý turnaj každý zápas a výsledky s tím pak přijdou. To co jsem asi potřebovala nejvíc, bylo cítit se v pohodě hlavně v hlavě, vytříbit si myšlenky, pocity, do toho jsem začala pracovat v Nice. V neděli po zápase jsem odřídila 9 hodin domů do Nice a v pondělí ráno už do práce, ale moc potěšily všechny zprávy a telefonáty co jsem dostala. A nejvíc od mých nejmilovanějších rodičů, protože vím, že i na dálku a bez velkých omáček mě vždycky drželi palce a stáli za mnou, ať jsem se rozhodla, jak jsem chtěla. Já mít děcko jak jsem já, tak … děkuji jim za veškerou trpělivost," říká s úsměvem na tváří Vendula.

 Čtyři prsty na ruce Venduly Haragové znamenají již čtvrtý získaný titul. Na fotografii spolu s vítězi mužské kategorie

Plážový volejbal Série 1, kterého se Vendula Haragová účastní, je nejvyšší dotovaný typ turnaje ve Francii (něco jako super cup v Česku). Po celou sezonu se sbírají body a také prize money, na posledním finálovém turnaji se páry nasadí do herního pavouka.  

Na příští sezonu Vendula plánuje na částečný úvazek chodit do práce a na půl obživy volejbal. Postupně však upřednostní "normální" práci. „Chci se usadit, volejbal hrát už jen doplňkově a nebýt celé léto na kolečkách, nemít domov, zakotvení, na to už mně přešly roky i nálada a síla. Takže normálnější život, jak by řekli moji rodiče," dodala Vendula.

Vendula Haragová odešla hrát volejbal do zahraničí před 12 lety. Více jsme o tom psali ZDE

-red- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA