Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičín chce být „SMART“. Na projekt získal 3 miliony korun

date_range 13.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační obrázek

Ve velké konkurenci 299 projektů v Operačním programu Zaměstnanost se neztratil ten slavičínský s názvem Chytrý Slavičín: strategicky řízené město, přívětivý úřad. „Projekt se na základě bodového hodnocení umístil na vynikajícím 12. místě,“ uvedl garant projektu Filip Kučera z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

 

Co si ale představit pod chytrým Slavičínem? Z více než 3 milionů korun na projekt se zaplatí několik inovativních a moderních nástrojů potřebných pro rozvoj města. Jde konkrétně o strategii rozvoje města, což je užitečný dokument, který bude stát na široké diskuzi s občany i experty z UTB ve Zlíně.

 

Peníze z projektu půjdou například na modernizaci zastaralých webových stránek města, dále na aplikaci „Moje město v mobilu“, elektronickou úřední desku i dotykový informační kiosek pro lepší orientaci v budově městského úřadu. „Jsem rád, že se podařilo sehnat peníze hlavně na lepší informovanost občanů, to je pro nás důležité. Pozitivně mě překvapuje velký zájem o městský facebook, na kterém dostáváme dotazy na mobilní aplikaci pro město od mladších občanů poměrně často,“ řekl starosta města Tomáš Chmela.

 

Kromě strategie rozvoje města bude z dotace financována i studie proveditelnosti opatření pro zadržování vody v krajině, která je zvlášť potřebná teď v době extrémně suchého klimatu. S ohledem na efektivnější správu budov města bude pořízen jejich detailní pasport a město tak bude mít lepší přehled o svém majetku.

 

Také se dostane na řešení dopravní situace ve městě, kterou zmapuje generel dopravy. Jde o analytický dokument, který zmapuje slabá místa dopravy ve Slavičíně (např. nedostatek parkovacích míst) a navrhne i řešení.

 

V dotačním titulu Operačního programu Zaměstnanost byla veliká konkurence. S žádostí o dotaci uspělo pouze každý pátý žadatel. Projekt Slavičína se na základě bodového hodnocení všech záměrů umístil na velmi dobrém 12. místě z celkového počtu 299 projektů obcí, měst a mikroregionů z celé České republiky.  Rozpočet projektu je 3 104 375 Kč, přičemž dotace pokryje až 95% všech výdajů.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi