Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičín kompletně obnovil městský kamerový systém

date_range 26.Čvc, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Na bezpečnost ve Slavičín dohlíží od letošního července pět nových kamer s vysokým rozlišením typu HD. Nahradily původní analogové přístroje pořízené před dvanácti lety v rámci projektu „Čo robíš, sused – na návšteve s internetom“.

 

Kamery jsou součástí městského kamerového systému provozovaného Městskou policií Slavičín. „Technologický pokrok neustává a původní kamery už nedostačovaly moderním nárokům, což byl důvod k jejich výměně,“ uvedl slavičínský starosta Tomáš Chmela.

Kamerový systém před radnicí

Úplnou novinkou je i instalace kamery s panoramatickým záběrem na město, která je plánována k umístění na některou z dominant Slavičína. „Zde nemáme důvody bezpečnostní, ale hlavně estetické. Na Slavičín je nádherný pohled z výšky, chceme město přiblížit také turistům,“ upozornil Chmela.

 

Kamery jsou osazeny v okolí nejfrekventovanějších míst ve městě, kde může docházet ke zhoršení bezpečnostní situace.  Konkrétně jde o Horní náměstí, kde se pohled z kamer posunuje po časových intervalech, statické záběry nabízí kamery u skateparku, hřiště na Malém Poli a před radnicí. Ve středu Zámeckého parku se pak kamera otáčí o 280 stupňů a nabízí takřka komplexní záběr na prostor, a to i v noci pomocí speciálního infračerveného přísvitu.

Kamerový systém Horní náměstí

Dodavatelem výměny kamerového systému byla slavičínská společnost.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA