Slavičín nasázel Morkovicím pět branek

date_range 05.Kvě, 2013 featured_play_list Aktuality

Vysokou výhru a především důležité tři body si připsali v sobotním odpoledni na morkovickém hřišti fotbalisté FC TVD Slavičín. V důležitém utkání v boji o záchranu oplatili Morkovicím podzimní domácí porážku a svého soupeře tak přikovali na dno divizní tabulky. Výhra se však nerodila na Hané lehce, domácí tým se ale na jaře potýká s problémy se sestavou. I když se Morkovice ujali vedení 1:0, Valaši dokázali do půle vývoj utkání ještě otočit.

foto Zdeněk Rumplík

Rozhodující okamžik patrně nastal až ve druhém poločasu za stavu 1:2. Brankář Talčík nejdříve chytil penaltu, poté dostal druhou žlutou kartu Otépka za nesportovní chování a nebude tedy hrát derby s Brumovem. Slavičané i v oslabení přidali další 3 góly, především po povedených brejcích. Na své střelecké úspěchy si zavzpomínal Filip Macek, který všem dokázal, že umí dávat branky nejen na futsalových palubovkách a popravil Morkovice hattrickem.

Výhra Slavičína a také Brumova ve Valašském Meziříčí je tou nejlepší pozvánkou na valašské derby, které se hraje ve středu 8. května na brumovském stadionu.
Aktuální výsledky z regionu:

Morkovice – Slavičín 1:5 (1:2)

Branky: 24. min, 37. min a 67. min. Macek Filip, 65. min. Jasenský Adam, 74. min. Švach Petr (p)

Sestava: Talčík Jakub, Cícha Radek, Matůš Lukáš, Jasenský Adam (81. min. Igwe Franklin), Švach Petr, Otépka Milan, Mezírka Lukáš, Beránek Jan (73. min. Kopečný Miloš), Macek Filip, Lukaštík Josef, Švach Tomáš

Valašské Meziříčí – Brumov   0:2 (0:1)