Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičín navštívila delegace z amerického velvyslanectví

date_range 20.Čvn, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Griffin Rozell uctil památku padlých amerických vojáků, kteří leží na slavičínském hřbitově

V pondělí 13. června dorazil do Slavičína tiskový atašé Griffin Rozell spolu s kolegyněmi Monikou Aranja a Oksanou Davydovych v rámci programu Diplomaté do škol.

 

„Ahoj, jmenuji se Griffin, můžu s vámi mluvit česky, lepšie by pre mňa však bolo hovoriť po slovensky, or I can speak in English,“ nabídl tiskový atašé zhruba padesátce studentů shromážděných v půdní vestavbě budovy gymnázia.

 

Ve zhruba hodinové přednášce vedené v angličtině debatoval se studenty o výhodách a nevýhodách USA, o svém životě i o tom, co obnáší být diplomatem. Vzhledem k tomu, že atašé Rozell pracovně pobýval v Polsku, Uzbekistánu, Pákistánu či Slovensku, měl zajímavých informací víc než dost.

Tiskový atašé Griffin Rozell ve Slavičíně

Přednášku sledovala i televizní kamera, což byl pro studenty nejen zážitek, ale i příprava do budoucna. „Je důležité umět se vyrovnat s mediální pozorností, stejně jako nebát se promluvit v angličtině, proto podobné akce velmi vítáme,“ podotkla ředitelka školy Libuše Pavelková.

 

Po návštěvě gymnázia byl tiskový atašé uctít památku padlých amerických vojáků, kteří leží na slavičínském hřbitově, a zajímal se živě o souvislosti s leteckou bitvou nad Bílými Karpaty. Prohlédl si také městské muzeum, jež se věnuje této události.

 

„Z amerického velvyslanectví to byla velmi příjemná návštěva, pan atašé byl opravdu bezprostřední a ve Slavičíně se mu moc líbilo,“ shrnul starosta města Tomáš Chmela.

 

Griffin Rozell se také zastavil v Nadaci Jana Pivečky, jehož přirovnal ke slavičínskému Baťovi. „Obzvlášť se mu líbila socha s mottem nadace Never give up,“ uzavřela ředitelka nadace Božena Filáková.

 

V městském muzeu – atašé Griffin Rozzel, starosta, ředitelka Nadace JP Božena Filáková

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA