Slavičín odehrál futsalový turnaj v Praze

date_range 17.Lis, 2009 featured_play_list Aktuality

Další turnaj 1. ligy v sálovém fotbalu – futsalu odehráli v sobotu hráči Benaga Slavičín v pražské hale na Zeleném pruhu. První zápas s pětinásobným mistrem ČR – Chemcomexem Praha přinesl pikantní souboj spoluhráčů z FIFA futsalu – Aleše Štorce a brankáře Krajče na straně jedné a zbytku Benaga na straně druhé. Trenéru Julinovi chyběli v sestavě oba Brazilci, navíc slavičínští hráči P. Švach s Hnaníčkem vypomáhali rezervě FC TVD v utkání I. B třídy s Rusavou. Fotbalové šrámy stále doléčují I. Světlík a T. Ulman a pracovní povinnosti nepustily do hry ani Stojaníka.

První poločas přinesl aktivní hru Benaga, které šlo také zásluhou Mullera do vedení. Škoda, že se v těchto fázích zápasu nepodařilo vstřelit druhou branku, Pražany totiž několikrát výtečně podržel brankář Krajč. Do kabin se proto odcházelo za jednobrankového náskouku Benaga.

Druhý poločas začal pro Benago šokem, domácí rychle srovnali a po chybách v defenzívě vstřelili velmi produktivním Alešem Štorcem další branky. Ani za nepříznivého stavu však Benago nesložilo zbraně a dvě minuty před koncem snížilo na rozdíl jediné branky. Na palubovku naskočil i nedoléčený trenér Julina a vyrovnání viselo doslova na vlásku. V hektickém utkání byli nakonec šťastnějším týmem hráči Chemcomexu. Zápas ozdobily dva hattricky – A. Štorce a D. Filingera.

Benago Slavičín vs Chemcomex Praha 4:5 (1:0)
Branky Slavičína : Filinger 3 a Muller

Ve svém druhém vystoupení v Praze čekal na Benago loňský čtvrtfinalista – západočeský Trivel Klatovy. Po opatrném začátku šli do vedení Klatovští. Benago potom rozjelo svůj kolotoč přihrávek a vstřelilo tři branky. Hostům se do půle ještě podařilo snížit na rozdíl jediné branky.

Ve druhém poločase již Valaši dominovali a v pohodě vsítili další branky. Za stavu 7:2 Benago kontrolovalo vývoj hry a v závěru Trivel výsledek kosmeticky upravil na konečnou podobu. Klatovy ve druhé půli nekladly větší odpor a na profesorský futsal Benaga při vší snaze prostě nestačily.

Benago Slavičín vs Trivel Klatovy 7:3 (3:2)
Branky : Pulkert 2, Muller, Filinger, Habaj, Hrančík a Julina

David Filinger – autor hatricku proti Chemcomexu Praha – foto Mirek Srb

fotogalerie – zápas s Klatovy (externí odkaz)

Další statistiky, tabulky střelců aj. najdete zde

Příští turnaj odehraje Benago Slavičín až v sobotu 5. prosince 2009 ve zlínské sportovní hale Euronics (dříve) Novesta proti Darkovicím a Stonavě. V 1. lize je třítýdenní reprezentační přestávka, neboť na konci listopadu proběhne v Třeboni ME do 21 let.

Pro příznivce futsalu v našem regionu je to jistě škoda, že neuvidí na vlastní oči některé hráče, protože Benago nastoupí proti lídru tabulky Premiu Stonava (dříve Havířov), které má v kádru i bývalé futsalisty Slavičína či Jestřabí Filipa Macka, Tomáše Hnila nebo slovenského hráče Jaroslava Súkeníka – více zde

Ve slavičínské sportovní hale se totiž nenašly volné termíny na domácí utkání Benaga, protože zde probíhají pravidelné soutěže ve volejbalu, basketbalu, stolním tenisu nebo ve florbalu. Benago však může odehrát ještě v polovině února dvojutkání čtvrtfinále Play off v domácím prostředí, podmínkou je však dobrá výchozí pozice po základní části CL, když do vyřazovacích bojů postupuje osm celků.