Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičín otevřel moderní charitní dům

date_range 09.Kvě, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Zrekonstruovaná budova Charity Slavičín

Zlepšit zázemí, zpříjemnit pracovní podmínky i navýšit počet klientů – to vše bude možné díky nově zrekonstruované budově Charity Slavičín v Komenského ulici. To je v době, kdy dochází ke stárnutí populace a narůstá tak počet klientů sociální služeb.

 

„Původní objekt nevyhovoval rozsahu služeb ani počtu zaměstnanců. Docházelo k rušivým situacím, kdy zájemci o sociální služby jednali v místnosti, kterou sociální pracovnice sdílí k pečovatelkami,“ informoval starosta města Tomáš Chmela.

 

Rekonstrukcí původního strážního domku krytu civilní ochrany vznikla dvoupodlažní budova s využitelným podkrovím. V prvním nadzemním podlaží vznikla tzv. kontaktní místnost pro jednání zájemců o terénní službu s pracovníkem služby a také sklad kompenzačních pomůcek a potravinové a materiální pomoci, koupelna pro klienty sociálních služeb a technická a úklidová místnost. V druhém nadzemním podlaží se nachází čajová kuchyňka, kancelář pracovníků terénních sociálních služeb, která jim poskytne podmínky pro nutnou administrativu, sklad s archivem, kancelář pro vedoucí služby.

Zrekonstruovaná budova Charity Slavičín

Celý objekt v pondělí 8. května ve 14 hodin požehnal olomoucký biskup Josef Nuzík. Z celkových nákladů ve výši zhruba 10,5 milionů korun pokryje zhruba 2,6 milionů korun dotace Ministerstva práce a sociálních věcí, a to z programu Rozvoj a obnova materiálně-technické základny sociálních služeb.

 

„Charita Slavičín je významným partnerem města, který nám operativně pomáhá ve všech krizových situacích. Nový objekt je proto určitým symbolickým poděkováním za mnohaletou pomoc a spolupráci,“ zdůraznil slavičínský starosta. Charita objekt následně dostane do výpůjčky k trvalému užívání.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA