Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičín půjčuje na bydlení. Pomoct chce například mladým lidem

date_range 31.Říj, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační obrázek

Město Slavičín poskytuje prostřednictvím Fondu rozvoje bydlení půjčky na bydlení svým občanům už několik let. Na letošní rok si však připravilo několik novinek, které se týkají především účelů zápůjček.

 

„Půjčkami chceme pomáhat našim občanům ve zkvalitňování jejich bydlení. Upřednostňujeme projekty řešící vnější vzhled domů, zadržování vody a také snižování energetické náročnosti domů. Chceme, aby byl Slavičín městem krásným, ale i ekologickým,“ doplnil starosta města Tomáš Chmela.

 

Novinkou je ve fondu zastropování výše zápůjček, aby nedocházelo k úplnému vyčerpání prostředků fondu a aby se dostalo na co nejvíce projektů. Celkový součet poskytnutých zápůjček v jednom výběrovém řízení na jeden byt nebo rodinný dům nesmí přesáhnout 300 000 korun.

Ilustrační obrázek

„Jsem ráda, že půjčkami můžeme pomoct například mladým lidem, kteří zakládají rodiny,“ řekla místostarostka Slavičína Monika Hubíková.

 

Zápůjčky z fondu lze poskytnout fyzickým nebo právnickým osobám například na vznik nového bytu ve stávající bytovce nebo rodinném domu, rozšíření bytu, výměnu oken, obnovu střechy, izolaci či zateplení nebo na ekologické projekty, jako je instalace solárních panelů pro ohřev vody a vytápění či vybudování systému s podzemní nádrží na zadržování dešťové vody. Doba splatnosti zápůjček je stanovena na max. 6 let s úrokovou sazbou 1,7 % p. a.

 

Podrobnosti ráda sdělí Jana Latináková z ekonomického odboru městského úřadu Slavičín. Formuláře žádosti jsou také k dispozici na webových stránkách města. Žádosti se přijímají v termínu od 2. 11. 2020 do 1. 12. 2020 včetně poštou nebo na podatelně MěÚ Slavičín.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA