Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičín řeší havarijní stav mostů

date_range 16.Čvc, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Dvacítka mostů a lávek, přičemž zhruba polovina vykazuje závažné poruchy. Tak by se dal shrnout akutní problém, který stejně jako mnoho jiných měst řeší i Slavičín.

 

„V letošním roce opravujeme 2 lávky pro pěší za bezmála 2 miliony korun. I tak ale zůstává dalších 9 mostů v silně narušeném stavu,“ informoval starosta Slavičína Tomáš Chmela. Současná ekonomická krize prakticky vylučuje, že by město z vlastních příjmů bylo schopno všechny ohrožené a zchátralé mosty opravit.

 

„Potřebné rekonstrukce si totiž jen ve Slavičíně vyžádají částku okolo 40 milionů korun,“ nastínil Chmela. Jak z toho ven? „Jedinou šancí je čerpání dotací, kterých je však pro tento účel jako šafránu, proto jsem se rozhodl jednat a obrátit se na zástupce obcí na celostátní úrovni,“ uvedl.

Jedna z opravených lávek ve Slavičíně, foto: archiv města Slavičín

Slavičínský starosta se proto rozhodl vyzvat ke spolupráci další subjekty. „Pokud se máme z nastupující krize proinvestovat, jak nám radí vláda, nesmíme zapomenout právě na havarijní stav mostů. Není to totiž problém jen Slavičína,“ řekl starosta Chmela a doplnil, že se rozhodl požádat předsedy největších obecních svazů Stanislava Polčáka (Sdružení místních samospráv) a Františka Lukla (Svaz měst a obcí) o spolupráci při prosazování nových dotačních titulů právě na rekonstrukce mostů a lávek. „V opačném případě nám hrozí, že se dočkáme jejich postupného uzavírání, k čemuž už jsme museli přistoupit u jedné lávky pro pěší,“ uzavřel starosta Chmela.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA