Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičín rozdává seniorům 1500 respirátorů FFP2

date_range 22.Říj, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Respirátory distribuuje město Slavičín pro své občany starší 65 let

Respirátor pro každého seniora od zítřka (pátku 23. října) distribuuje město Slavičín pro své občany starší 65 let. Vedení města tak reaguje na nepříznivé statistiky osob s pozitivním testem na nový typ koronaviru, kterých je ve Slavičíně momentálně 139.

 

„Ochrana našich obyvatel je pro nás naprostou prioritou,“ řekl starosta města Tomáš Chmela s tím, že senioři jsou zranitelná skupina obyvatel. „Občas se ale vydají ven například na nákup, proto je chceme co nejvíc chránit. Obstarali jsme respirátory typu FFP2, které je možné s opatrností použít vícekrát po sobě, a jsou výrazně účinnější než roušky,“ doplnil Chmela.

 

Distribuci respirátorů lidem zajistí pracovníci města do schránek během zítřka. Není to však jediná pomoc v době, kdy celou zem svírá pandemie koronaviru a s tím související vládní nařízení.

 

Místní Charita Slavičín spouští rozvoz potravin

 

Místní Charita Slavičín spouští rozvoz potravin pro občany, kteří jsou v karanténě. „Objednat nákup musíte den předem do 11 hodin pouze telefonicky na tel. čísle 734 435 242,“ informoval slavičínský starosta s tím, že se nabídka nevztahuje na nákup tabáku a alkoholu či zboží ze slevových akcí v letácích. Slavičínská charita je schopna také nejohroženějším seniorům zajistit a přivézt dezinfekci zdarma.

Charita Slavičín spouští rozvoz potravin pro občany. Ilustrační foto z dubna. Zdroj: Charita Slavičín

Pochválil také, jak se v těžkých časech semklo město a jeho organizace. „Pracovníkům v první linii zajišťují hlídání jejich školou povinných dětí naše pracovnice z DDM,“ upozornil Chmela. Ve Slavičíně se jedná například o zdravotníky z městské nemocnice, pracovnice charity a další náročné profese.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA