Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičín rozsvítí vánoční strom kvůli opatření vlády netradičně

date_range 01.Pro, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Těžké rozhodování čekalo slavičínské radní na jejich úterním jednání. Mimo jiné měli na programu i otázku, v jaké formě se letos uskuteční tradiční Rozsvícení vánočního stromu.

 

„Byli jsme jednotní v tom, že celou akci rušit nebudeme a pokusíme se o přijatelný kompromis v souladu s platnými nařízeními vlády. Akci pojmeme jako možnost zdravotní procházky a načerpání adventní nálady,“ oznámil starosta města Tomáš Chmela.

 

Co to ve skutečnosti znamená? Ve městě budou vánočně „naladěna“ dvě místa – Horní náměstí s vánočním stromem a prostor před radnicí s betlémem.

 

„Akci nechceme konkretizovat přesnými časovými údaji, lidé budou moci přijít kdykoliv a vždy je něco zaujme,“ sdělila vedoucí městského infocentra Marie Studeníková. Ta pouze naznačila, že mezi třetí a čtvrtou hodinou odpolední proběhne před radnicí vystoupení dechového kvarteta a požehnání nových figur betléma.

 

Na Horním náměstí bude v předem neurčený čas rozsvícen vánoční strom a jako malé překvapení letos rozsvítíme i zdejší kašnu. Ta bude vyzdobena místními umělci. Na náměstí bude možnost navštívit i řemeslný workshop. Otevřeno bude Bistro Bouda, samozřejmě v souladu s nařízeními vlády.

 

V Bistru Bouda i ve stánku u radnice si budou moct návštěvníci zakoupit speciální bezedný hrnek s horkým Slavimoštem.

 

Ohňostroj letos bude přesunut na silvestrovskou noc. Možnost adventní procházky ke stromu a betlému občané mají v pátek 3. 12. odpoledne a navečer.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA