Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičín slaví 50 let odborného vzdělávání

date_range 24.Říj, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Ve Slavičíně probíhá jedna z nejnákladnějších stavebních rekonstrukcí střední školy za více jak 55 mil. Kč z evropských fondů a za spolufinancování Zlínského kraje. Dalších 8 mil. Kč škola investovala z jiných projektů do pedagogického procesu.

Symbolicky těmito investicemi připomínáme 50 let středoškolského vzdělávání ve Slavičíně, neboť 1.9. 1964 vznikla střední škola u Vlárských strojíren. Rekonstrukcí získáváme moderní technologie, vybavení a učebny pro výuku přírodovědných předmětů na gymnáziu a strojírenských odborných předmětů.

Výsledkem projektových činností jsou mimo jiné úspěchy v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v oboru fyzika a krajských kolech astrofyziky, informatiky, chemie, matematiky, historie a jazyků především žáků gymnázia. Na SOŠ je mimořádný a významný úspěch v obhájení prvního místa programování CNC strojů ve FANUC v celostátní soutěži organizované Svazem strojírenské technologie a to již po čtvrté v řadě.

Kvalitu naší práce se snažíme prezentovat na základě faktů, vyhodnocovat srovnáním s jinými školami, viz. www.gjpsosslavicin.cz. Např. ocenění Excelence řadí gymnázium mezi nejúspěšnější gymnázia v kraji. Kromě tradičních cizích jazyků angličtiny, němčiny, francouzštiny, ruštiny a latiny jsme na gymnáziu nabídli od září aprobovaně také španělštinu, jedním z důvodů je velmi široká zahraniční spolupráce školy.

 GJP a SOŠ Slavičín (foto archiv školy)

Zásadní je, že na gymnáziu budeme otevírat dvě paralelní třídy v ročníku (osmileté pro žáky 5. tříd a čtyřleté pro deváťáky), neboť pouze 1 třída v ročníku nemůže být konkurence schopna v nabídce volitelných seminářů a volnočasových aktivit s gymnázii v okresních městech. U oboru mechanik seřizovač jsme na podzim investovali nejvíce – zesíťované CNC stroje se stanicemi Heidenhain, řídícím systémem FANUC, před nastavovacím zařízením s výškoměrem, plně kompaktibilními počítačovými učebnami, laserem, 3D tiskárnou, digitalizovanými frézkami a dalšími pomůckami se škola zařadí mezi nadstandardně vybavené strojírenské školy v ČR.

I tyto faktory zabezpečují našim absolventům velmi dobrou připravenost a uplatnitelnost na trhu práce. U učebních oborů se snažíme nabídnout žákům kromě úplné kvalifikace v oboru také možnost doplnit si např. svářečské kurzy, řidičské průkazy B a C.

Škola jako autorizovaná osoba pro obory Obráběč kovů a Elektrikář může udělit úplnou kvalifikaci i dospělým osobám z řad veřejnosti a firemních zaměstnancům.

Moderně vybavený a zrekonstruovaný areál školy bude mít všechny předpoklady k tomu, aby nabídl uchazečům devátých tříd nový atraktivní maturitní obor pro rok 2015-2016 Informační technologie. Studenti by byli vzděláváni v údržbě prostředků IT zaměřené na HW, programování a vývoj uživatelských, databázových a webových řešení, v instalaci, správě a aplikaci operačních systémů.

Mgr. Josef Maryáš

ředitel školy

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA