Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičín spouští půjčovnu pulsních oxymetrů pro veřejnost

date_range 12.Dub, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up U covidových pacientů může tento přístroj zachránit život. Foto: město Slavičín

Městské infocentrum Slavičín nabízí pro zájemce z řad veřejnosti možnost zapůjčení pulsního oxymetru. Jedná se o malý přístroj, tzv. „kolíček na prádlo“, díky němuž nemocný může ověřit množství kyslíku v krvi a dle potřeby si včas zavolat odbornou lékařskou pomoc. Vyšetření je neinvazivní, jedná se o několika vteřinové nasazení na prst, po němž se hodnoty zobrazí na displeji přístroje.

 

„Vzhledem k vysokému počtu nemocných ve Slavičíně, město pořídilo tři oxymetry k bezúplatnému zapůjčení občanům, jejichž blízcí mají horší průběh nemoci covid-19. Prozatím počítáme se zapůjčením na 2-3 dny,“ sdělila vedoucí infocentra Marie Studeníková.

 

„Město Slavičín již dvakrát distribuovalo zdarma respirátory typu FFP2 všem seniorům trvale žijícím ve městě. I v případě půjčovny oxymetrů proto ponecháme jako jediné kritérium pro zápůjčku povinnost míst trvalé bydliště ve Slavičíně – včetně Divnic, Hrádku a Nevšové. Praxe ukáže, jaký bude mezi lidmi o tuto službu zájem, podle něhož se upraví další podmínky půjčování,“ vysvětlil starosta města Tomáš Chmela.

 

Více informací poskytnou pracovnice Městského infocentra Slavičín na tel. 577 342 251, 737 751 874.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA