Slavičín v lize potvrdil roli favorita

date_range 22.Úno, 2010 featured_play_list Aktuality

Den D pro slavičínské sálové fotbalisty nastal v sobotu v luhačovické sportovní hale. Důležité čtvrtfinále však hráči valašského klubu zvládli na výbornou a nedali východočechům prakticky žádnou šanci. Slavičanům vyšel skvěle úvod prvního utkání, kdy v 6. minutě již vyhrávali o dvě branky.Skvělé představení předvedl divákům ve SC Radostova především Brazilec Campos de Oliveira Caio Vitorino, který byl v obou duelech k neudržení. Výborné individuální výkony ukázaly i David Muller s Pulkertem a Julinou, jistým dojmem působil i brankář Soukeník. Benago mohlo první střetnutí dávno rozhodnout i vyšším brankovým rozdílem, ale výtečný Čejchan v brance Bělovse byl proti. Hosté působili sympatickým dojmem a tak se hrála rychlá a svižná sálovka.

Jako přes kopírák začalo i druhé odvetné utkání a Benago šlo rychle do dvoubrankového vedení. Když se hrající trenér Zdeněk Julina trefil potřetí, tak nebylo o postupujícím týmu pochyb. Druhý poločas se změnil v exhibici Benaga, branku přidal i Ago Simitči. Slavičané v závěru mírně polevili a dovolili hostům výsledek ještě kosmeticky upravit.

V dalších čtvrfinálových bojích k překvapení nedošlo, pouze obrovské drama provázelo duel Poličky s Prachaticemi, které vedly v prvním poločasu odvetného utkání již 5:1, ale svůj náskok jihočeši v divoké přestřelce neudrželi. Benago čeká ve Final Four, jak se závěrečný turnaj nazývá pražský Chemcomex, pětinásobný mistr ČR. Druhou dvojici tvoří obhájce prvenství z Poličky, která nastoupí proti Stonavě. Semifinálový a finálový turnaj proběhne ve Zruči nad Sázavou v sobotu 6.3. a v neděli 7.3. Utkání bude možné sledovat na internetové TV – videosport – více zde a probíhají i jednání o účasti veřejnoprávní TV.

SK BENAGO Slavičín – SK GOLL Běloves Náchod 3 : 1 (3:0)
Branky: Julina, Campos de Oliveira Caio Vitorino, Pulkert – Chmelík

SK GOLL Běloves Náchod – SK BENAGO Slavičín 3 : 8 (0:3)
Branky: Chmelik 2, Dvořáček – Muller 2, Julina 2, Pulkert 2, Campos de Oliveira Caio Vitorino, A. Simitči

Další výsledky čtvrtfinále :

CHEMCOMEX Praha – SK SICO Jilemnice 2:0
Branky: Rott, Štorc

SK SICO Jilemnice – CHEMCOMEX Praha 1:4
Branky: Král – Rott, Šnídl, Štorc, Blabla

VPS NOVABRIK Polička – SK STRABAG LUBRYCO Prachatice 2:1 (0:1)
Branky : Dostál 2 – Pěsta

SK STRABAG LUBRYCO Prachatice – VPS NOVABRIK Polička 7:7 (5:2)
Branky : Netolický 4, Dostál, Červený a Novák – Cais 3, Bednár 2, Pěsta a Houška

SC Premium Stonava – SF TRIVEL Klatovy 4:0 (2:0)
Branky: Hnilo 2, Goj, Súkeník

SF TRIVEL Klatovy – SC Premium Stonava 2:8 (2:0)
Branky: Petrželka, Mužík – Súkeník 3, Goj, Hnilo, Nemeth, Dorozlo, Cieslar