Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičín zprovoznil veřejné přebalovací pulty pro nejmenší děti

date_range 15.Zář, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Přebalovací pult umístění na radnici

Novým nápadem, se kterým přišlo město Slavičín, jsou přebalovací pulty pro nejmenší děti. Určitě to znají všichni rodiče, když zjistí, že dítě potřebuje přebalit. Jenže, kde najít přebalovací pult? Proto přichází Slavičín s řešením.

 

V rámci projektu „Slavičín fandí rodinám“ podpořeným v soutěži MPSV Obec přátelská rodinám a seniorům se město rozhodlo nainstalovat dva nové přebalovací pulty. První je umístěn na radnici, v blízkosti velkého parkoviště i přestupního místa autobusových linek. „Přebalovací pult je na radnici umístěn v prvním nadzemním podlaží s bezbariérovým přístupem ze zadní strany budovy. Pult jsme nainstalovali na toaletách pro invalidy s dostatkem prostoru,“ vysvětlil projektový manažer Filip Palčík.

 

Druhým místem, kde přebalovací pult najdeme, jsou toalety u vstupu do Zámeckého parku. Jedná se o často navštěvované místo s dětským hřištěm, mnoha lavičkami i kavárnou Zámku Wichterle.

 

„Město Slavičín musí být vstřícné rodinám i s nejmenšími dětmi. I drobností, jakou jsou přebalovací pulty chceme ukázat, že jsou u nás rodiče nejmenších dětí vítáni. Velmi mě také potěšilo, že za nápadem přebalovacích pultů stojí jeden ze zaměstnanců úřadu, který má mnoho rodičovských zkušeností,“ říká starosta města, Tomáš Chmela.

 

Za projekt Slavičín fandí rodinám město získalo 3. místo v celostátní soutěži Obec přátelská rodinám a seniorům. Starosta Tomáš Chmela ocenění z rukou ministryně Maláčové převezme ve čtvrtek 16. září v Praze.

 

Město Slavičín dlouhodobě rodiny podporuje – za každé nově narozené dítě rodičům náleží příspěvek 4 tisíce korun. Nově se také podařilo oživit a zmodernizovat tradici vítání občánků.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA