Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičín zvyšuje finanční dar za narození dětí

date_range 17.Led, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Čtyři tisíce korun. Tolik dostane každé narozené dítě, jehož rodiče jsou občané s trvalým bydlištěm ve Slavičíně. Město částku navýšilo o tisíc korun letos od začátku roku.

 

„Snažíme se tak zlepšit rodinnou politiku města a dávat rodinám stále víc důvodů, proč je pro ně Slavičín dobré místo k životu,“ podotkl starosta Slavičína Tomáš Chmela.

 

Město poskytuje finanční dar pro nově narozené děti s cílem maximálně motivovat mladé rodiny k životu ve Slavičíně a pomoci jim se zvýšenými výdaji při narození dítěte. Snaží se také zvrátit časté odchody mladých rodin do větších měst. Nárok na finanční dar 4 000 korun má každé dítě, které se narodilo po datu 1. 1. 2020 včetně, a které má ode dne narození trvalý pobyt ve Slavičíně a současně alespoň jeden z jeho zákonných zástupců má v době podání žádosti nepřetržitý trvalý pobyt ve Slavičíně nejméně 1 rok.  Za trvalý pobyt se nepovažuje úřední adresa, tedy bydlení tzv. na úřadě.

 

Počty narozených dětí oscilují ve Slavičíně kolem 60 novorozeňat za rok, nejvíce jich bylo v roce 2017.

 

2016 54 dětí
2017 71 dětí
2018 63 dětí
2019 51 dětí

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi