Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičínská Sokolovna po rekonstrukci zahájila provoz

date_range 27.Čvn, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Zrekonstruovaná Sokolovna zahájila provoz koncertem. Foto: Milan Mikšík

Velkolepým koncertem tří českých zpěváků Vágnera, Ryšavého a Kopečného ve čtvrtek 23. 6. zahájila svůj provoz po tříměsíční rekonstrukci Sokolovna ve Slavičíně.

 

„Tento prostor byl léta stejný a potřeboval zmodernizovat, a to jak sociální zázemí, tak i bufet a celý sál. Jsem rád, že se nám na to podařilo najít peníze,“ zmínil starosta města Tomáš Chmela před vyprodaným hledištěm.

 

Barevný modro-oranžový interiér Sokolovny už je minulostí a teď hrají prim tlumené barvy v šedobílých tónech. Architekt Ondřej Zámečník ale kladl důraz na využití původních prvků, takže zůstala například zachována dominantní dřevěná plastika neznámého autora ve foyer.

Dřevěná plastika neznámého autora ve foyer. Foto: Milan Mikšík

Zásadně se však změnilo dispoziční uspořádání přísálí, kdy je hygienické zařízení pro muže nově na opačné straně, než bylo původně. Místo bufetu pak vzniklo hygienické zařízení pro ženy a imobilní osoby. Bufet se nyní nachází v prostoru pod schodištěm a v místech bývalého hygienického zařízení pro muže tak, aby byl přístupný i ze sálu. Dále proběhla i výměna koberců v sále a na balkonech, je provedena nová výmalby všech prostor sokolovny a je obnoveno i zastínění oken. Realizací došlo k optimálnímu uspořádání prostoru tak, aby byl smysluplně a komfortně využívám při akcích pro veřejnost.

 

Celá rekonstrukce je součástí projektu Revitalizace významných veřejných budov ve Slavičíně. Vyšla na 8 milionů korun, z nichž polovina je hrazena z ministerstva pro místní rozvoj z dotačního titulu Rekonstrukce a přestavba veřejných budov.

 

Ovace vestoje, kterých se několikrát dočkali včera muzikáloví zpěváci, tak symbolicky patří i rekonstrukci prostoru a všem, kteří se na ní podíleli.

 

Foto: Milan Mikšík

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA