Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičínské děti budou mít ve školce a DDM hezčí zahrady

date_range 06.Srp, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Zvelebení dvou zahrad určených hlavně pro děti chystá město Slavičín na podzim letošního roku. Jde o zahradu v přírodním stylu v MŠ Slavičín – Malé Pole a o zahradu v nedalekém Domu dětí a mládeže, která se také převlékne do přírodního kabátu.

 

„Zahradu budou využívat děti z našich kroužků. Chceme v nich vzbudit zájem o přírodu, navíc celý prostor bude zvelebený přírodními prvky a bude příjemné v ní pobývat jak pro menší, tak i větší děti,“ řekla ředitelka DDM Ivana Fojtíková.

 

Do zrenovovaného prostoru s altánem tak budou chodit malí alchymisté, kuchtíci, přírodovědci, chovatelé, modeláři či rybáři. Rekonstrukce zahrady za „Domečkem“ bude stát lehce přes 400 tisíc korun s tím, že na ni město získalo dotaci ze SFŽP ve výši 308 tisíc korun.

 

Druhá přírodní zahrada vznikne v MŠ Malé Pole. Do tohoto prostoru se neinvestovalo dlouhá léta, proto rekonstrukci uvítají děti i rodiče. „Chceme vytvořit jedinečné zázemí pro děti, a to osazením hracích prvků v přírodním stylu do stávající zahrady školy s možností rozvíjení vztahu k živé i neživé přírodě, pozorování změn vlivem proměn a vývoje přírody v každém ročním období,“ upřesnila ředitelka školky Jarmila Gottfriedová.

 

Doplnila, že mezi novými prvky zahrady naleznou  děti například pozorovací centrum růstu rostlin, hobití díru nebo špalkový chodník do svahu s lanem. „Dále plánujeme expozici léčivých bylin, které se budou sklízet a používat v naší kuchyni, nebo vyvýšené záhony pro každou třídu. Děti se o ně budou starat – sázet a zalévat,“ uvedla ředitelka školky.

 

Projekt v MŠ Malé Pole bude stát necelých 600 tisíc korun, z nichž 85 procent bude činit dotace.

 

Město považuje výchovu dětí k ekologii za velmi důležitou. „Z dětí, které berou ohled na přírodu, vyrostou ohleduplní lidé, jež nebudou mít problém s chováním šetrným k přírodě. To bude v budoucnu, myslím, nezbytnost,“ uvedl starosta Tomáš Chmela.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi