Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičínský sprejer dopaden

date_range 28.Bře, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Vandala, který 10. března tohoto roku ve Slavičíně posprejoval dvacet dva objektů, odhalili policisté z tamního obvodního oddělení. „Nebylo to rozhodně jednoduché, poměrná část podobných případů zůstává navždy neobjasněna. To ovšem není případ jednadvacetiletého muže ze Slavičínska.," uvedl tiskový mluvčí policie Petr Jaroš.

Všechny objekty poškodil právě během jedné noci ze soboty na neděli. Pod tíhou všech skutečností, které proti mladíkovi policisté během čtrnáctidenního vyšetřování sesbírali, se k celému incidentu nakonec přiznal a také vylíčil okolnosti, které předcházely jeho nezákonnému jednání.

Lákalo jej někde něco posprejovat, proto si také ve Zlíně zakoupil dva spreje s barvou. „Nosil je několik dní v batohu. Tvrdil, že sice chtěl něco někam načmárat, ale tak, aby nikomu nevznikla žádná škoda. To lze ovšem jen na svém majetku, popřípadě na cizím, ale se svolením majitele," informoval mluvčí.

Jeden z posprejovaných objektů (foto PČR)

„Sobotní večer však dopadl úplně naopak a právě na cizím majetku mladík způsobil škodu za více než sto padesát tisíc korun," doplnil Petr Jaroš. Během svého „uměleckého vyžití" obešel velkou část obce, posprejoval školku, školu, nemocnici, letní kino, několik garáží a mnoho jiných objektů. Snad si v ten moment ani neuvědomoval, jak velkou škodu způsobil. Ostatně tomu tak mohlo být i díky množství vypitého alkoholu, který zkonzumoval před noční procházkou prázdnými ulicemi.

Nyní všeho lituje a snaží se osobně všem poškozeným omluvit a škodu nahradit. Přesto je však za své nepatřičné chování zodpovědný a musí počítat s tím, že by mohl být v krajním případě potrestán i odnětím svobody, a to až na jeden rok. „Úspěšné vyšetřování slavičínských policistů vyslalo jasný signál jak ke sprejerům o tom, že podobné jednání nehodláme nijak tolerovat, tak i k široké veřejnosti, že se sprejerství a ostatním případům poškození cizí věci intenzivně věnujeme," dodal tiskový mluvčí policie.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA