Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičínský turnaj vyhrál Roland Krmaschek

date_range 25.Zář, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Reprezentant bundesligového týmu SV SR Hohenstein Roland Krmaschek zvítězil ve 47. ročníku mezinárodního turnaje ve stolním tenise ve Slavičíně. Nejlepší český obranář v hodnotně dotovaném podniku hraném jako Memoriál Oldřicha Kozáčka, podporovaném Zlínským krajem, městem Slavičín a spoustou dalších místních sponzorů, porazil v semifinále Pavola Valka (STO Valča) 3:0 (7, 3, 8. Ve finále zdolal Patrika Klose z KST Ostrava rovněž 3:0 (5, 4, 7). Ve druhém semifinále Klos překonal Daniela Cvečka (Lokomotiva Vrútky) 3:1 (5, 8, -8, 7). Z regionálních stolních tenistů dosáhli na nejlepší výsledek Petr Polák (Orel Zlín), Petr Jahůdka (Sokol Šarovy) a domácí Jiří Machara. Všichni vybojovali postup do osmifinále.

„Ve Slavičíně letos převýšila kvalita kvantitu," pochvaloval si turnajový manažer Jaroslav Kučera.

Ten také upozornil, že Krmaschek byl naprosto suverénní. „Roland podle předpokladů vynikal dobrou defenzívou, výborným pohybem a výpadovým útokem. Proto na něho jeho soupeři nenašli žádnou zbraň. V hlavní soutěži neztratil ani set," vyzdvihl nejlepšího stolního tenistu Kučera.

Na valašských stolech se letos sešlo 49 hráčů z dvaceti oddílů. Ze Zlínského kraje se ve Slavičíně představili zástupci domácího slavičínského klubu, KST Zlína, Orlu Zlína, KST Vsetína, KST Chropyně a KST Holešova. Hlavní soutěž se nejprve hrála skupinovým systémem a poté na řadu přišly vyřazovací duely.

Ve Slavičíně se uskutečnila také Soutěž hráčů do divize a třetí slovenské ligy, v níž díky útočnému pojetí dominoval Michal Ježo (STO Trenčín-Prusy). Ten ve finále překonal Jozefa Bardoně z Baníku Prievidza 3:0 (9, 10, 4). V semifinálových duelech si Ježo poradil s klubovým kolegou Jozefem Kutišem 3:2 (-8, -7, 7, 8, 9) a Bardoň vyhrál nad Tomášem Doleželem (Orel Zlín) 3:0 (7, 6, 8). Petr Polák vypadl ve čtvrtfinále s Kutišem.

„V tomto podniku sbírali úspěchy Slováci. Nicméně velmi dobrý výsledek si může zaknihovat mladík ze zlínského Orla Tomáš Doležel," upozornil také na zástupce z našeho regionu Kučera.

Na Valašsku si zahráli i veteráni nad 40 let. Měření sil bylo Memoriálem Milana Maryáše a to ovládl Oliver Škopec z SK Polstav Bystričany), jenž ve finále udolal Daniela Cvečka (Lokomotivy Vrútky) 3:2 (7, -9, 8, -5, 9). V semifinálových partiích Škopec zdolal Libora Slováčka z KST Vsetín 3:1 (-8, 10, 9, 11) a Cvečko pokořil dalšího reprezentanta vsetínského KST Štefana Sagáčika 3:2 (-7, 10, -6, 9, 11).

„V tomto měření sil došlo ve čtvrtfinále k velkému překvapení. V něm Oliver Škopec vyřadil Rolanda Krmaschka. Škopec tento duel a potom celý turnaj vyhrál zaslouženě. Krmaschek čtvrtfinálový souboj ale trochu podcenil," prozradil jeden ze slavičínských pořadatelů Jaroslav Kučera.

Posledním podnikem byla Soutěž dvoučlenných družstev hraná jako Memoriál Františka Trlla. Z prvenství se radovalo duo Roland Krmaschek, Patrik Klos. Vítězové ve finále zvítězili nad dvojicí Pavol Valko, Daniel Cvečko 2:0 na zápasy (Krmaschek – Valko 3:0, Klos – Cvečko 3:1). Petr Polák s Adamem Závadou (Orel Zlín) skončili ve čtvrtfinále, Jiří Machara s Tomášem Doleželem (SK Slavičín, Orel Zlín) vypadli v osmifinále.

Lubomír Hotař

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA