Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Důchodci ze Slavičína se budou vozit v pohodlnějším Senior taxi

date_range 22.Úno, 2019 featured_play_list Aktuality

Lépe se do něj nastupuje díky vyššímu podvozku, má větší dveře a pohodlné sedačky. To jsou klady nového vozu, který bude vozit seniory po Slavičíně v rámci oblíbené služby Senior taxi. Ta brzy oslaví dvouleté výročí. „Každým měsícem roste počet klientů o využívání této služby,“ podotkl Jan Janeček, jednatel Služeb města Slavičína (SMS), které Senior taxi provozují.

 

Registrovaných klientů už vozí služba celkem 200. Některý den eviduje SMS i dvacet jízd. „Nejčastěji vozíme seniory k lékařům a do lékárny, ale převážíme je i na místa, jako jsou městský úřad, pošta, hřbitov nebo vlakové nádraží,“ upřesnil starosta města Tomáš Chmela.

 

Služby města Slavičína, které se o Senior taxi starají, ze svého rozpočtu také nový vůz zakoupily. Jde o investici za necelých 300 tisíc. Předchozí vůz, který jako taxi sloužil, už dosluhoval. „Šlo o starou Fabii Combi, do které se méně pohyblivým seniorům špatně nastupovalo, proto jsme záměr SMS na koupi nového vozu podpořili,“ doplnila místostarostka Slavičína Monika Hubíková.

 

Senior taxi je služba, která ve městě funguje ve městě necelé dva roky a za tu dobu si našla věrné klienty. Stačí se registrovat na telefonním čísle 777 320 956 a pokud chce senior dovézt kdekoliv v rámci města, stojí ho to 20 korun. Do místních částí Nevšová a Divnice zaplatí cestující 30 korun. O slavičínské Senior taxi projevila zájem i nedaleká obec Rokytnice, která službu využívá od poloviny minulého roku.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA