Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičínští policisté poseděli se seniorkami

date_range 27.Lis, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Každé čtvrteční odpoledne, mají seniorky ze Slavičínska rezervováno k různým tvořivým činnostem a besedám. Tak tomu bylo i dne 26. listopadu, kdy mezi ně zavítali příslušníci Policie ČR.

Policistka ze zlínské preventivně informační skupiny spolu s příslušníkem Obvodního oddělení policie ve Slavičíně, který ve svěřeném okrsku působí a dohlíží na veřejný pořádek, s babičkami rozmlouvali o možných nástrahách a taktikách, které využívají podvodníci, aby se vetřeli do jejich obydlí a přízně. Ti totiž ovládají řadu způsobů, jak mohou vytipovanou osobu okrást nebo z ní vylákat finanční obnos. I na první pohled sympatický, nastrojený a upravený člověk, totiž nemusí mít vždy zrovna čestné úmysly.

Na konkrétních případech, kterými se policisté zabývali, jim přiblížili, na co si nejvíce mají dávat pozor, aby se nestaly další obětí trestné činnosti.

 

foto PČR Zlín

 
Nezůstalo jen u preventivních rad. Beseda se rozrostla v diskuzi, při níž se seniorky dotazovaly na problematiku, která se jich bezprostředně týká, například v silničním provozu. Jelikož, řada z nich aktivně řídí osobní vozidla, policisté jim připomněli, že pokud je osoba ve věku 60 let a řídí vozidlo, musí spolu s doklady potřebnými k řízení tohoto vozidla mít u sebe také platné zdravotní potvrzení.

Babičkám přejeme pevné zdraví, aby se s příslušníky Policie ČR setkávaly pokud možno jenom na neformálních besedách, ale v případě, že budou naši pomoc potřebovat, aby neodkladně zatelefonovaly na bezplatnou tísňovou linku Policie ČR 158.

 
Jitka Lysáčková
PČR Zlín
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA