SLEDGE HOKEJ: Čechům patří páté místo

date_range 20.Bře, 2010 featured_play_list Aktuality

Česká reprezentace ve sledge hokeji vybojovala v pátek večer na paralympijských hrách ve Vancouveru 5. místo. V dramatickém souboji naši hokejisté porazili Koreu 2:1. Góly za Česko stříleli Fojtík a Geier v prodloužení.

„Utkáni bylo úplně jiné než náš první zápas s Korejci v základní skupině. Soupeř si zřejmě uvědomil důležitost zápasu a šel nám od začátku tvrdě do těla," okomentoval z Vancouveru Erik Fojtík.

První dvě třetiny se hrály bez gólů s šancemi na obou stranách. Smolnou pro Čechy se stal úvod třetí části hry. Český gólman Vápenka měl zacloněný výhled a Korea vedla 1:0. Po zhruba dalších pěti minutách hry se však k puku před soupeřovou bránou dostal brumovjan Erik Fojtík a srovnal na 1:1.

Čtenáře portálu RegionValassko.cz zdraví z Vancouveru Erik Fojtík

Tento výsledek zůstal až do konce řádné hrací doby, rozhodnout muselo prodloužení. „V něm Geier vymetl soupeřovu bránu na konečných 2:1 pro náš tým. Cítíme se unaveni ale zároveň velmi šťastni. Při našem premiérovém účinkování na hrách je pro nás páté místo velkým úspěchem," podělil se o první pocity po turnaji Fojtík.

Češi tak zopakovali úspěch z nedávného mistrovství světa ve sledge hokeji v Ostravě. V dalších zápasech paralympijských her ve Vancouveru v boji o sedmé místo porazila Itálie Švédsko 4:0. Domácí Kanada překvapivě prohrála s Norskem 2:1 a skončila až čtvrtá. Ve finále, které se hraje v sobotu 20. března ve 20. hodin středoevropského času, se o turnajové zlato utkají sledge hokejisté USA a Japonska.

Podronosti o paralympijském sledge hokejovém turnaji ve Vancouveru najdete také na stránkách zlínských sledge hokejistů