Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Sliboval půjčky, ale žádnou nevyřídil

date_range 30.Led, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
VSETÍNSKO – Z trestného činu podvodu je podezřelý sedmadvacetiletý muž ze Vsetínska, který nabízel vyřízení úvěrů, ale žádný nezajistil. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí vsetínských policistů Ludmila Brousilová.

„Muž poškozené kontaktoval ve většině případů na základě jejich inzerátu, že potřebují půjčit peníze. V lidech tak dokázal vzbudit dojem, že jim po zaplacení zálohy vyřídí půjčku," popisuje mluvčí. Během srpna až listopadu loňského roku tak tuto službu slíbil šesti lidem a za obstarání půjček od nich vybral přibližně dvě stě tisíc korun. Do dnešního dne však podle Brousilové úvěry nevyřídil a peníze poškozeným nevrátil.

 
Podezřelý muž byl již v minulosti pro stejnou trestnou činnost stíhán, ale ani to mu nevadilo, aby v podvodném jednání pokračoval. „Bylo prošetřováno přibližně čtyřicet případů, kdy stejným způsobem podvedl lidi a na zálohách si přišel na částku dosahující 1 500 000 korun," pokračuje Brousilová. Kriminalisté pracují i s verzí, že celkový počet podvedených lidí je ve skutečnosti ještě vyšší. „Občanům proto doporučujeme, aby byli při sjednávání půjček velmi obezřetní a nevypláceli předem žádné zálohy za poskytnutí půjčky," upozornila závěrem vsetínská policejní mluvčí.

V případě prokázání viny hrozí podezřelému trest odnětí svobody až na tři léta.

 
 
StF
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA