Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Protest proti uzavřenému přechodu v Sidonii a tvrdý zásah slovenské policie

date_range 06.Čvc, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Došlo na šarvátky mezi místními obyvateli a policií. Video spustíte níže

V úterý 6. července se lidé sešli na hraničním přechodu Brumov-Bylnice Sidonie – Horné Srnie na protest proti aktuálním opatřením slovenské vlády. Ta nařídila od pondělí 5. července uzavřít některé hraniční přechody betonovými zátarasami.

 

„Z usnesení tamní vlády vyplývá, že se Zlínským krajem zůstanou otevřeny jen dva hraniční silniční přechody, a to Střelná – Lysá pod Makytou a Starý Hrozenkov – Drietoma. Ostatní silniční hraniční přechody budou uzavřeny,“ uvedl mluvčí PČR Petr Jaroš.

 

Starosta Brumova-Bylnice Kamil Macek (vlevo) a starosta obce Horné Srnie Jozef Húserka

 

Na moravské straně však chybělo jakékoliv dopravní značení, které by řidiče upozornily, že průjezd tímto hraničním přechodem není možný. Řada řidičů proto musela svá vozidla otáčet a vracet se zpět na nejbližší přechod ve Střelné. Uzavřen je totiž i přechod Nedašova Lhota – Červený Kameň. Někteří řidiči hranice úspěšně projeli přes louku vedle silnice.

 

Po souběžné cyklostezce se podle slov slovenské policie dá projet, v případě kontroly však lidé musí u sebe mít potřebné dokumenty k nemoci COVID-19.

Protest v Sidonii. Foto: redakce

Starosta Brumova-Bylnice přítomným sdělil, že česká strana o kroku slovenské vlády vůbec nebyla oficiálně informována. Ve středu by měli podle některých médií zasednout slovenští politici a situaci znovu vyhodnotit. Po vzájemné dohodě obou starostů byla zaslána společná protestní nóta na Ministerstvo vnitra Slovenské republiky a Ministerstvo vnitra České republiky s cílem sjednání okamžité nápravy, a to odstranění blokujících zátaras.

 

VIDEO: Lidé odstranili betonové zátarasy

Slovenská policie si po této akci zavolala na pomoc zásahovou jednotku.

 

 

VIDEO: Následoval tvrdý zásah Slovenské policie

 

 

 

Aktualizace 7. 7. 2021

 

Slovensko přechody otevře. Je to jenom o tom, co všechno si lidé nechají líbit

 

 

Protesty zřejmě splnily svůj účel. Po událostech na hraničních přechodech Slovensko své hranice přece jen nechá otevřené. Informoval o tom Jan Hamáček.

 

 

Fotogalerie:

 

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA