Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Smažení hranolků skončilo požárem kuchyně

date_range 28.Led, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Dne 27.1.2010 v 11:51 hod. byli hasiči informováni o požáru v obytném domě na sídlišti v Brumově-Bylnici.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jedním zásahovým vozem, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů z Brumova a Bylnice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru části kuchyně jednoho z bytů ve 4. nadzemním podlaží obytného domu v Brumově.

Před příjezdem hasičů se snažil požár hasit dvacetiletý syn majitelů, který použil nástěnný hydrant ze společné chodby obytného domu. Při zásahu byl úspěšný a díky rychlé reakci přispěl zásadním způsobem k zabránění rozšíření požáru do dalších místností. Plameny se mu podařilo utlumit a držet požár pod kontrolou do příjezdu hasičů.

 

foto HZS Zlínského kraje   více fotek

 
Hasiči byli na místě za několik minut a okamžitě vyběhli k hořícímu bytu. V dýchacích přístrojích pronikli k hořící kuchyni, kde dohořívající požár postupně dohasili. K hašení použili vodní vedení z nástěnného hydrantu, které spolehlivě fungovalo. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. Po uhašení požáru byl celý byt odvětrán. Velitel zásahu preventivně překontroloval také další byty v domě.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Mladý muž uvedl, že smažil hranolky ve fritovacím hrnci, když došlo k požáru. V jeho nepřítomnosti se plameny postupně rozšířily na kuchyňskou linku. Se svou sestrou se dostal do bezpečí a následně se pokusil požár hasit.

Požár zničil kuchyňskou linku a poškodil další vybavení v bytě. Způsobená škoda byla vyčíslena na 250.000 Kč. Správnou reakcí muže a zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek asi za 800 tis. Kč. Příčinou vzniku požáru byla přesto nedbalost syna majitelů při vaření, který nechal fritovací hrnec bez dozoru.

 
Ivo Mitáček
HZS Zlínského kraje
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA