Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Směs pro výsadbu louky ve Slavičíně připravili ochránci přírody

date_range 29.Dub, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Výsadba louky ve Slavičíně

Kopretiny, jetel, chrpy, ale i třezalka nebo jitrocel. I tyto známé rostliny jsou součástí bělokarpatské luční směsi, která bude do konce týdne zaseta na 0,6 hektaru budoucí louky poblíž sídliště Malé Pole. Směrem ze sídliště vzniká totiž nové stromořadí do místní části Slavičína Divnic a právě prostor mezi stromy rozkvete původními bělokarpatskými druhy bylin.

 

„Chtěli jsme vytvořit místo, které nezaroste plevelem, ale nabídne pěkný relax při procházce. A proč si při takové procházce nenatrhat bělokarpatského lučního kvítí?,“ uvedl starosta města Tomáš Chmela.

 

Směs pro výsadbu sehnali pracovníci Služeb města Slavičína od Českého svazu ochránců přírody z Veselí nad Moravou, kteří ji přizpůsobují na míru regionálním podmínkám. Při stanovování vhodného poměru trav a bylin vycházeli ze situace v přirozených bělokarpatských loukách.

Bělokarpatská louka: foto ČSOP

 

„Ochránci přírody z ČSOP odborně sbírají semena na loukách s cílem postupně zvětšit množství původních bylin v našem regionu,“ popsal starosta s tím, že město Slavičín těmto ekologickým aktivitám fandí a podporuje je.

 

Ve směsi pro výsadbu bělokarpatských luk je 90 % trav, 3 % jetelovin a 7 % bylin. Mezi ně patří například chrpa čekánek, třezalka tečkovaná, kopretina bílá, jitrocel kopinatý, hvozdík kartouzek, svízel syřišťový, zvonek klubkatý, šalvěj přeslenitá, černohlávek obecný, černohlávek dřípený nebo pampeliška srstnatá.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA